Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történhet ha jófogáson...

Mi történhet ha jófogáson rendelt csomagot nem veszek át?

Figyelt kérdés

Magánszemélytől rendeltem, több bajlós jelet is észrevettem utólag és ezért nem szándékozom átvenni a csomagot ami már megérkezett Foxpost automatába.


Feljelentést tehet ellenem?

Lehet bármilyen más problémám belőle?



júl. 7. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem érdekli, átveszed-e a csomagot. Irreleváns.

Az a lényeg, hogy a fizetési kötelezettségednek tegyél eleget, ugyanis egy magánszemélyek közti adásvételi szerződés kötelez erre.

júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezt a szerződést valahol meg lehet nézni?

Azt tudom hogy ha nem magánszemély akkor ha tájékoztatom hogy elállok a vásárlástól utána semmi probléma nem lehet belőle. Nem tudom hogy magánszemélyre ugyan ez vonatkozik vagy sem.

júl. 7. 17:50
 3/12 anonim válasza:
100%

Valóban nem számít, hogy mit csinálsz a csomaggal, miután ő feladta. A fizetés számít. Tehet feljelentést igen, ha nem fizettél.

Ha utánvétes, úgysem vehetnéd ki addig, amíg nem fizeted ki. Negatív értékelést kapsz mindenhol. Megosztja az adásvételi csoportokban a nevedet. Ez a minimum.

júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

A szerződést te magad kötötted mikor azt mondtad, renden, megveszed, kifizeted. Ezen nincs mit megnézni.

Természetesen ha egy csöpp gerinced lenne, akkor a tisztességes úton is el tudnál járni: kapcsolatba lépsz az eladóval és közlöd vele, bocs, meggondoltad magad, mit szólna hozzá, ha.

De mivel ez látszólag fel sem merült benned, ezért marad az, amit a hármas írt: az eladó elkönyvel mint egy gerinctelen senkiházi, kapsz egy negatív értékelést, és felkerülsz pár adok-veszek csoport szégyenfalára.

Kicsi a valószínűsége hogy polgári pert indítson ellened - de elvileg megtehetné, van rá jogalapja.

júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az eladó tegnap próbálgatott hívni de épp nem volt alkalmas, ma SMSben fenyegetett hogy feljelent ha nem veszem át.


A fent említett baljós jelek között van hogy a küldő neve el van írva és amikor vettem emlékezetem szerint egy ezressel olcsóbb volt a termék mint amit most kéne fizetni (+szállítási díj).

júl. 7. 18:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Elírás...


Szállítási költség...


Remélem feljelent!!!

júl. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Harangozó Csaba ***** válasza:
100%
Az ilyen esetek miatt nem szeretnek az eladók ( én is 2x megjártam ) utánvéttel küldeni semmit s a vevők emiatt sírnak. Ma már csak előreutalás után küldök mindent. Gerinctelenség nem átvenni a csomagot részedről...
júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6os nem tud olvasni, a szállítási költséget külön számoltam.

Lehet a név elírás, de ha küld a termék helyett egy téglát akkor mi a ****t csinálok ha még a rendes nevét sem tudom?


Más téma hogy oltári tapló módon az SMSes fenyegetés után fel hívott és köszönés/bemutatkozás nélkül:

"Te miért nem veszed át a csomagot?"

Rá is nyomtam a telefont, egy mondattal az egekbe szökött a pulzusom. Honnan tudjam milyen csomagról beszél?

Bunkó paraszt, ha normális emberi módon tudott volna beszélni akkor valószínű simán átveszem, de sajnos nem tudott normálisan kommunikálni.


A fenti kommentek is hasonló emberek lehetnek, sunyi alattomos kulturálatlan kis patkányok.


, és legközelebb adjátok meg a vevőiteknek a minimális emberi tiszteletet.

júl. 8. 15:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A fenti kommentek is hasonló emberek lehetnek, sunyi alattomos kulturálatlan kis patkányok."

És ezt miből vonod le? Hogy nem neked adtunk igazat? Te valami óvodás lehetsz, már legalábbis odafent.

júl. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem abból hogy nem nekem adtatok igazat, hanem abból hogy kapásból mindenkitől jött a gerinctelen jelző...


Épp azért kérdeztem mert el akartam kerülni hogy egy ostoba csaló áldozata legyek. Elég figyelmesnek lenni ezek szerint gerinctelenség. Az eladó még a saját nevét sem tudta leírni, rengeteg baljós előjel csak az nem látja aki vak.


Ennek ellenére mintha mindenki azt olvasta volna hogy

"Gerinctelenség-e ha nem veszem át a csomagot?"

Hasznos válasz egy se volt.

júl. 9. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!