Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az öngyújtót hogy-hogy nem...

1112 kérdése:

Az öngyújtót hogy-hogy nem cigigyújtónak hívják?

Figyelt kérdés

Elvégre, nem magát gyújtja fel, csak a cigi végét gyullasztja meg. :)


[Tudom amúgy, van, aki úgy szokta mondani a kő-papír-ollót, hogy

kő,papír,ol-ló,cigaretta-gyúj-tó. :) Ezt a szomszéd kisgyerektől hallottam még régebben, nekem meg anno volt, hogy osztálytársaim anno mégegy másik elemet, a sima cigarettát vették bele. Úgy mutatták, hogy csak a mutatóujjukat nyújtották/ nyitották ki.

Meg még,tudom, volt olyan az Agymenőkben, hogy

kő,papír,olló,gyík,Spock

Mi ezt anno még továbbvittük öcsémmel ezt a gyík-Spock-osat, ilyenek voltak, nem tudom, itt van-e mind: ötegyhárom, Yoda, Ármágeddon, védőpajzs, teleport. :) Már nagyon régen volt, az öt-egy-három valami kód lehetett az ICarly-ban,vagy telefonszám. :)]


Kicsit eltértem a tárgytól, de visszatérve, miért öngyújtó? Mert már nem kellett mástól tüzet kérnie, egy társaságban, ha cigizni akart, hanem meggyújtotta önmagának? És akkor ez így rövidebben hangzott így egyezményesen? Mindig így hívták? Amúgy a cigaretta-gyújtó meg amúgy tényleg nem is hangzik olyan jól. :)



júl. 5. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert önmagától képes meggyulladni, külső hőforrás vagy hasonló nélkül.

És nem csak cigit lehet vele gyújtani.

júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Áh, köszönöm! :)

Felpontoztam. :)

júl. 5. 13:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire gyenge az oktatás? Rettenet.

Az autó, azaz az automobil az ögye önmozgó. De hát csak akkor mozog magától, ha lejtőn gurul. Azért önmozgó, mert nem valami húzza (pl. ló), hanem a mozgató szerkezet benne van.

Az öngyújtó hasonlóképpen: Nem kell hozzá semmi, önmagától képes lángot előállítani. Nem kell fidibusz, kovakő stb.

A cigaretta meggyújtása csak egy gyakori felhasználása, de nem kizárólagos.

júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem csak cigit lehet vele meggyújtani hanem mást is. Meg plusz önmagától gyullad meg. Ezért öngyújtó.
júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
következő kérdése: önkielégítés
júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem onmagatol gyullad meg

Ember kell hozza hogy meggyujtsa

Jois neznek ki ha onmagatol meggyulladna

júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ez meg a másik fele. Igen kell hozzá ember. Te nem szoktál ügye vonatra szállni, hiszen nincs hozzá szerszámod.
júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na és mi a helyzet az öntöző rendszerekkel?
júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogos kérdés amúgy, mert pl. az angolban csak (cigar/cigarette) lighter a neve, nem pl. autolighter. A többi nyelven sem, ahogy nézem (bár nyilván nem mindegyiket értem). Szóval ez is hungarikum :)

[link]

júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Zsargon. Az önindító se önmagát indítja el, hanem az autót. A beszélt nyelv nagyon pongyola. A hivatalos megnevezése inditómotor. Szerintem az öngyújtónak is van hivatalos neve, csak már azt se tudjuk, hogy mi az.
aug. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!