Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy adott ételfutárnak hogyan...

Egy adott ételfutárnak hogyan kell átadni az ételt?

Figyelt kérdés

Voltam egy adott büfénél, ahol alapszabály volt, hogy az étel átadása a kocsinál történik, tehát nem az, hogy kiszállsz, kiveszed, odaadod, hanem kocsinál először fizetnek, te odaadod a kocsiból az ételt. Ezt mondjuk értem is, idő miatt volt így, mindenki így is tudta, jöttek ki kocsihoz rögtön.


Általában, illetve más éttermek esetében hogyan zajlik ez, akár személyes tapasztalat érdekelne! Ez a büfé vidéken volt, ahol kertes házak voltak főképpen, tehát panel ritkán és felvinni pl nem igazán vihettük fel, mert akkor kocsi bezár, pénz, kaja, felmész, lejössz, visszaülsz, stb. Illetve egyszerre több cím volt.


Esetleg tapasztalatok nálatok ez ügyben, illetve címet tekintve? Hallottam olyanról is, ahol egyesével küldik, bár nem tudom az mennyire valós..


júl. 3. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (vidéken egy kisebb falu) a futár megáll a ház előtt, dudál, mi kimegyünk (ő a kocsiban ül), kifizetjük, átadja a kaját és mindenki megy a dolgára.
júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (szintén falu), a futárcég emblémás szatyorjában felakasztja, felköti a kapura, kerítésre. Online is lehet fizetni, a nagy többség így fizet. Hatodik éve rendelek, mindig hiánytalanul, kifogástalanul kapom meg. Majdnem percre pontosan ugyanakkor jön, évente két-három alkalommal késik félórát, órát, ha valamilyen gond adódik a konyhán. Ha akár időszakosan, vagy tartósan változik az időpont, akkor egy papíron találom az értesítést a szatyorban. Nagy ritkán találkozunk személyesen.
júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Számomra nem derült ki a kérdésből, hogy büfé alatt mit értesz? Kifőzdét, ahol napi menük vannak, és akár egy hétre előre is le lehet adni a rendelést? Ilyen esetben (az egyik nagyszülőm rendszeresen így rendelt ételt, és ott előre kellett fizetni a heti választott menüt), a futár nála felakasztotta a kerítésre az ételt egy szatyorban (kisváros, normális környék), becsengetett, és továbbállt. Persze ha nincs előre kifizetve, akkor nyilván kiszáll a kocsibol a futár, odaadja az ételt, és kifizeti a vásárló. Én személy szerint visszaküldenék bármilyen futárt, ha nem lenne hajlandó még kiszállni sem a kocsiból átadni a rendelést. Akár előre fizetett, akár nem. Én is rendelhetném a negyedikre a kajámat, és teljesen jogosan várhatnám el a futártól, hogy hozza fel az ajtómig, ha már meg lehet adni (online szoktam néha rendelni) emeletet, ajtót és kapucsengőt is. Csak nem vagyok idős vagy mozgássérült, sem pedig gyökér, így ezeket meg sem adom, hanem beírom megjegyzésbe, hogy hívjon fel a futár pár perccel az érkezése előtt, és lebattyogok átvenni a kapuig (de olyan is szokott lenni, hogy behozza a földszinti bejáratig). De azt ne várja el senki, hogy majd még a kocsijáig is elmegyek... Adjak így mellé borravalót is? Persze, hogyne, lol.
júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ügyfél szemmel: A cég feketelistára kerülne bálam. Soga többé nem rendelnék tőlúk.
tegnapelőtt 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez sajnos szabályzat volt, tehát az étel átadása a kocsinál történik. Nem megyünk be, fel, stb, stb. Ha meg ez van a szabályzatba minek kiszállni? Volt olykor késés, felvittem mert nem vették volna át, nem volt otthon, stb, akkor ment a hol voltál, miért volt késés, vinni kéne a következőt már... mint munkát imádtam, viszont egyik leg****abb munkatársaim, vezetőség volt itt. Egyszer az egyik rendelő mondta is, hogy hagyjam ott a francba, mi az, hogy nem lehet kiszállni, beszélni pár szót? Mondom sajnos a szabály az szabály, van még x cím nálam, nem lehet elidőzni. Mondjuk 95% ezzel így jól elvolt, lehet tudomásul vette mindenki ezt a dolgot. Eleinte én se így tettem, de akkora időveszteség volt mindig és a többiek mondták kinyitod az ajtót, vagy ha olyan az ablakon keresztül átadod. Sokkal egyszerűbb, mint kiszállsz kajával, átadod, fizessen valahogy... mondjuk ebbe igazság van. Először mondod az összeget fizet kp vagy kártya rögtön és utána adod át. Nem kell vele bűvészkedni, meg sokkal kisebb az esélye annak, hogy leszórják vagy valami probléma lesz.
tegnapelőtt 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!