Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri-e főállásban Wolt-...

Bébi-bogyó kérdése:

Megéri-e főállásban Wolt- ételfutárként dolgozni? Szolnok és környéke.

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Az mit jelent, hogy "megéri"?
2021. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vilagon sehol nem 'eri meg' futarkent melozni, nem veletlen hogy oriasi a fluktuacio es jellemzoen kiegeszito munkakent, egyetem mellett vagy epp vegso mentsvarkent all be valaki futarnak par hetre-honapra. Hozzaadott erteke minimalis, ennek megfeleloen fizetik is, a penzed jo resze a borravalokbol fog osszejonni ha gyors vagy meg az adott etterem se b*szik ki veled a lassan elkeszulo rendelessel amit az ehes ugyfel persze rajtad torol meg a nulla borravaloval. Egy kisebb varosban raadasul az ugyfelek is joval kevesebben vannak mint egy tobbszazezres, mondjuk Debrecen-meretuben es az altalanos fizetokepesseguk is alacsonyabb.
2021. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tőled függ. Ha találsz jobb munkát, akkor nem.
2021. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Voltam futár több mint két évig főállásban. Heti 6 nap két évig, napi 16-18 óra talpon léttel. Céges autók és motorok voltak. Csak azzal éri meg, sajáttal nem. Ha már hozom a "lét" a konyhára (szó szerint), akkor legyen valami a fenekem alatt, hiszen egy étteremnek fussa rá, pláne ha jól is megy az üzlet. Nekem megérte, 9 településre szállítottunk ki, tehát nem volt annyira unalmas, mintha csak egy településről lenne szó, akár nagyobb vagy kisebb városról.


Mint ahogy fentebb is írták. Ha a diszpécser sz**ul időzíti a címeket, nem küldi időben ki a futárral, és például pluszban még a szakács is eltolt valamit (mert megeshet), akkor rajtad, azaz a futáron csattan az ostor. Résen kell lenni a forgalomban. Itt nincsen olyan, hogy defektet kaptam, és akkor fél óra alatt cserélem ki a kereket. Pörögni kell. Max 5 perc egyébként egy kerék csere. (Legyen 10-15, egyéb szituációtól és tényezőtől függően) Nincs olyan hogy fáj a fejem, nem viszem a kaját. A legtöbb helyen be sem vagy jelentve.


Én 2 (IGEN KÉT) órában voltam bejelentve. Ami tudod mit jelent. Ez a 2 év kb fél évnek számít... Szóval kitörölhetem vele, szó szerint... Ha mentél volt pénz, ha nem akkor nem. Picit több mint két év alatt EGYSZERSEM hiányoztam. Mindig csak a pihenőnapon voltam otthon, egyébként nem. Nem késtem, nem mentem haza sosem, és nem is jelentettem beteget.


Így jól lehet kereni. Én is jól kerestem, jobban mint most, 3 műszakban.


De számolj napi 12 órával, hogy annyit oda vagy, és legalább 16-18-at pedig alsóhangon talpon. Öregszel hozzá vagy 5-8 évet nagyon hamar, mert minden nap úgy nézel ki mint a mosott (pontosan az)...



Saját autóval semmiképp. Ha már saját eszköz kell, akkor vagy bicikli, vagy motor. Autóval semmiképp sem csinálnám.


Múltkor megkérdeztem az egyik helyről az egyik futárt mikor hozta a kaját, hogy van-e náluk beugrósnak lehetőség... Mondtam neki, hogy heti egy nap, vagy Szombat vagy Vasárnap, és annyi. Saját autóval. Egy nap nem oszt nem szoroz, arról lehet szó, főleg ha pénzt is keresek vele.


Hát kiröhögtem mikor a tulaj mondta a telefonban a napi pénzt és a kilométer pénzt... Mondom köszi, de inkább nem.


Szóval döntsd el te. Nem olyan egyszerű igazából ez a popszakma sem.


Kezdőként sok idegeskedés lesz, főleg a címek miatt.


Utána rutinból pedig már le is szarod jó magasról. :D


ILLETVE!


Ahogy írták: " Tőled függ. Ha találsz jobb munkát, akkor nem. "

2021. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az mit jelent, hogy "megéri"?

Természetesen anyagi értelemben.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2021. jún. 7. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Én hiába írok összeget. Egy azonos településen egy kis városban is különbözőek a napi fix pénzek, és a borravaló is különbözik mindenhol. Ki kell próbálni adott esetben több helyet, és akkor rá jössz hogy hol a jobb, és hol éri meg a legjobban. :D
2021. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szolnokon nem éri meg.
2021. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet csinálok angoloknál fő állásban vállalkozóként.


Költségek levonása után is jobb a végeredmény mint valami mekkdonáldzban rohangálni, mert,


3 platformon tolom

Leginkább Stuart, néha Deliveroo vagy UberEATS.


A heti alkalmazotti 300-400 fontok helyett keresek vele heti 700-1000 fontot bruttóban.

Igaz vannak költségek, de


Nem pattogtat valami mitugrálsz 20éves mert ő kis főnök az első munkahelyén kisérettségivel vagy azzal se.


Ott dolgozom ahol akarok. Amikor akarok. Amit akarok. Amit nem akarok, nem csinálom.


Ha többet akarok keresni, maradok tovább, senki nem mondja, hogy kapsz 25 órát oszt örülj, hogy dógozhatsz.


Jármű: elektromos biciklinek szinte semmi költsége nincsen a megvétel után. És valamivel gyorsabb mint egy normál bicikli vagy például egy dombon könnyebb felmenni vele ha nem is gyorsabb mint egy normál bicikli.


Autó és motor esetén: nyilván erre a munkára nem érdemes a legújabb kocsit használni, hiszen a sok rövid út kis utcákban nem szolgálja az autó érdekeit. Hamar amortizálódik, ráadásul plusz biztosítást kell fizetni aki ilyen munkát motorral vagy kocsival csinál.


Én például szeretnék elektromos autót mert az ideális lenne erre de mivel hogy nem léteznek belőle elég régiek túl drágák megvenni így már nem éri meg ezt a munkát azzal csinálni. Pedig jó lenne valami Peugeot Ion féle kis vacak.


Angoloknál a STUART fizet legjobban, de cserébe a cég egy rakás fos. A support egy vicc. Értelmes válaszokat nem adnak általában segítséget sem.

Van aki szerint ezért fizetnek jobban mint a többi, mert csak így marad bárki náluk.


A tavalyi adóévben, bevételi oldalon 40,000 font felett kerestem. Üzemanyag (mérföld engedmény), biztosítás és egyéb költségek levonása után kijön az én évi 28,000, profit, ebből lejön kb 6,000 font adó és társadalombiztosítás. Plusz számolhatunk további le nem írható költséggel, hogy esetleg évente új használt autó mert azért évi 50,000 km városban kicsit durva.


És még mindig több marad mint az ember valami ócska vendéglátó egységben sütne, kiszolgálna, mosogatna.


Ja és miközben ezt leírtam nem kaptam egyetlen munkát sem és mégis kapok fizetést. Itt slotnak hívják, otthon a Woltnál meg idősávnak.

2021. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!