Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyertem így a buszbérlettel,...

Nyertem így a buszbérlettel, pénzt, vagy időt, vagy semmit?

Figyelt kérdés

Nem 26 ikán vettem a bérletet, májusban, amikor kaptam a penzem, hanem június 10 ikén, ami azt jelenti, hogy július 10 ikeig érvényes.

Így most mikor penzt kaptam, nem kellett vegyek bérletet, majd csak 11 ikétől kell vennem.

A kerdes az, hogy ez hogy csak 10 iken kell vegyek, nem rögtön amikor kapom a pénzem hóvégén, akkor spórolok ezzel 2 hetet, vagy nem, mert ígyis úgyis kell vegyek?


jún. 30. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mi nem?
jún. 30. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem nyersz vele. Május 26. és június 10-e között jeg (bérlet) nélkül utaztál? Ebben az esetben nyertél az említett időre, főleg, ha nem kaptak el.

Június 10-től már veszed a bérletet, tehát nincs utad bérlet (jegy) nélkül, tehát semmit sem nyersz vele.

jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Június 10 ikéig se utaztam jegy nélkül, hanem valaki mas bérletét használtam
jún. 30. 09:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok.
jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben, habár más bérlete megkérdőjelezhető, de ezt hagyjuk. A többi pedig minden tekintetben nyeretlen, ahogy fentebb írtuk.
jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Scream85 ***** válasza:

Szerencséd hogy nem volt ellenőr a buszon amíg máséval utaztál mert fizethetted volna a pótdíjat.


Amúgy azzal semmit nem spóroltál hogy később vetted, mert mindenképp meg kell venned.

jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem loptam a bérletet, hanem valaki akinek autója van, átadta a bérletét
jún. 30. 13:12
 9/10 Scream85 ***** válasza:

Azt értem, de az ország és vármegye bérleteken fel van tüntetve annak a személyi igazolvány száma, akié a bérlet.

Szóval ha lett volna ellenőrzés és ugye az ismerősöd béreltén nem a te szig. számod van, ezért fizetted volna a büntit

jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Külföldön lakom, fújj ki
jún. 30. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!