Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor könnyeb meghajtani egy...

Mikor könnyeb meghajtani egy fogaskereket,ha több vagy kevesebb rajt a fokok száma?

Figyelt kérdés
jún. 29. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha több. Feltéve, hogy nem fokok hanem fogak száma a kérdés.
jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak annak a fogai számítanak amit kézzel forgatsz, hanem azé is amihez a fogaskerék kapcsolódik.
jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Simsonra akarok venni egy első fogaskereket ami meghajtja a láncot, de úgy szeretném, hogy egy kicsit könnyebben hajtsa és valamivel gyorsabb legyen. Tudom sokat nem fog számítani de nekem az is elég
jún. 29. 23:28
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Itt komoly problémák vannak... A könnyebben hajthatóság és a gyorsabban forgás marhára nem ugyanazt jelenti...
jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rendben, de le lehet írni normálisan "itt komoly problémák vannak" nélkül is. Szerintem azért létezik ez az oldal ha valaki nem tud valamit akkor itt rá tud kérdezni, ha én is normálisan kommentelek akkor ez másnak se essen nehezére. Azért kérdeztem mert még a büdös életben nem kellet ilyennel foglalkoznom,de ezaz, nézzük le a másikat mert nem tud valamit…
jún. 30. 10:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi baj, ha nem tudsz valamit.

Az okoz gondot, ha valami egészen mást kérdezel mint amire valójában kíváncsi vagy, és nem adsz semmi támpontot, semmi kontextust, ami alapján mi ki tudnánk találni, hogy te mit is szeretnél valójában megtudni.

Így piszok nehéz hasznos választ adni...

jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A gyári konfiguráció általában a legoptimálisabb. Ezen javítani csak laborkörülmények között lehetséges - de azt is csak a félresikerültebb gépek esetében.


Amúgy meg emlékezz a népi bölcsességre:

Lassan járj, tovább érsz...

jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

#7

"A gyári konfiguráció általában a legoptimálisabb."

Egy adott célra. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a gyári konfigurációt megváltoztatva feltétlenül rosszabb eredményt kapunk!


"Ezen javítani csak laborkörülmények között lehetséges"

Ugyan már! Egy Simsonról beszélünk (mint kiderült), nem csillagközi rakétáról.


"de azt is csak a félresikerültebb gépek esetében."

Ezt meg végképp nem értem (vagy nem akarom érteni). Tudod te, mennyi lehetséges variáció közül kell a tervezési folyamat során a mérnököknek kiválasztani azt az egyet (vagy kettőt, hármat), ami végül sorozatgyártásba kerül? Miközben a többi tucatnyi verzió esetleg semmivel nem rosszabb, csak más. És ez nem csak egy Simsonra igaz, hanem a legmodernebb autókra is, meg a porszívóra, meg a mobiltelefonra, de még a macskatápra is.

jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

vagy gyorsabb vagy könnyebb... a kettő együtt nem megy.

ha gyorsabb lesz akkor gyengébb

ha könnyebb akkor lassabb.

jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 (13:37) - a feltett kérdés jellegéből adódóan nem feltételezhető, hogy a kérdező bárminemű átalakítást kellő szakszerűséggel képes eszközölni egy motorizált közlekedési eszközön. Mechanikából a legelemibb ismeretei is hiányoznak ehhez.


Ez közlekedésbiztonsági kérdés is egyben, és ha az adott motorkerékpár vizsgaköteles, akkor már elvileg át sem kell hogy engedjék azon.

jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!