Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem akart műtét 16 évesen?

Nem akart műtét 16 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg 16 éves vagyok, és nagyon nem állok jó viszonyban anyukámmal. Legalábbis én nem szeretem őt. Mikor meg kellett műteni a bokámat többször is elgondolkoztam azon, hogy lehet, hogy olyan műtétet akar rajtam végre hajtani(anyukám nem orvos/sebész, tehát nem ő műt senkit), amit én nem akarok(gondolok itt például a körülmetélésre). Szerencsére csak a bokámat műtötték meg, de fogam miatt sorra fog kerülni még egy műtét. Arra lennék kíváncsi, hogy anyukámnak van e joga arra, hogy ilyen dolgokat tegyen velem ebben a korban(mint mondtam, 16 éves vagyok). Szerintem is beteges kérdés, de eléggé paranoiás vagyok. Válaszotokat támasszátok alá hivatalos jogszabállyal, ha lehet(Magyarországon élek).

#műtét #nem akart műtét #műtét engedély nélkül #nem akarok műtétet #megműthetnek engedélyem nélkül?
jún. 20. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval attól tartasz, hogy anyukád a jövőbeli műtéted alatt más beavatkozást is elvégeztet az orvossal?

Hát igen, ez elég paranoiás gondolat...nem így működnek a dolgok szerencsére :D

jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mütétet csak akkor végeznek, ha szükséges, akkor viszont amíg kiskorú vagy, a szüleid beleegyezése kell csak.
jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolod, hogy a rossz viszonyra tekintettel anyukád körülmetéltet, miközben azt hiszed egy bokaműtétre tolnak be a műtőbe? Aztán felébredve valahogy nem fáj a lábad, de a fél faszod hiányzik és be van kötve?

Nem történhet ilyen. Azt már csak elhiszed a saját szemednek is, hogy milyen orvoshoz mész vizsgálatra, milyen kórházi osztályon és műtőben jelensz meg, melyik testrészedet vizsgálják, mi van az ambuláns lapra írva.


14-18 év között korlátozottan cselekvőképes vagy, helyetted döntést a szülő hoz meg. Neked viszont valami mentális kivizsgálás sem ártana, és ha nem vagy beszámítható, akkor gondnokság alá helyezve sem dönthetsz önállóan, ha elmúltál 18.

jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!