Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A futárnak valóban nem kell...

A futárnak valóban nem kell felvinnie az emeletre a rendelt terméket?

Figyelt kérdés

Van ahol hivatkoznak erre, le van ez nekik írva valahol?

Illetve ha a csomagfutárnak nem kötelessége felvinni a rendelést akkor az ételfutárnak sem?



jún. 13. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
10-ensek! 9-es voltam! Miért fizessek? Csak azért mert mozgássérült vagyok? Hát szégyelld magad! Már mint a hozzá szólásodért! Azért mert valaki mozgássérült, azért még ugyan olyan ember mint te vagy más valaki. Ezért nem kell pluszt fizetni! Sőt ezt hívják diszkriminációnak! Most lényegében a hozzá szólásod diszkriminatív volt. És senkit sem szabad diszkriminálni! Csak azért mert valaki mozgássérült, vagy vak, vagy egyéb más betegsége van. Úgy hogy ment a piros X!
jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
77%
Ennyi erővel ha ugyanolyan ember, akkor menjen le a csomagjáért.
jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

A 10-es vagyok. NEM azért kellene fizetned, MERT mozgássérült vagy, hanem MERT azt akarod, hogy a lakásodba vigyék az árut.

Ez MINDENKIRE vonatkozik, EZÉRT van a rendelésnél erre lehetöség.


A futárnak alapesetben az a feladata (munkaszerzödés szerint), hogy az utcán található ELSÖ ajtóig szállítson, így kapja a kikalkulált menetidöt is, ezt kell betartania.

Ha neked (vagy másnak) felviszi a lakásához, az neki késést jelent, az árukat akkor is aznap ki kell szállítania, és ebben az esetben a kedvedért a munkaidieje után pluszban tudja csak kiszállítani (a saját szabadidejében).

Ez természetesen önkéntes részéröl, erre nem kötelezhetö.

Ha ezt a kedvedért elvállalja, akkor jogosan elvárhatja, hogy ezért fizesd ki neki a plusz munkát, amit a szabadideje terhére végzett NEKED személyesen.

Megrendeléseknél természetesen VAN arra is lehetöség, hogy a rendelést a lakásajtóig kérd, de mivel ez plusz szolgáltatás, ezért ez is pénzben kerül.


És természetesen NEM CSAK mozgássérültek élnek ezzel a lehetöséggel (tehát NEM diszkrimináció!), hanem mindenki, akinek probléma megoldani az áru lakásba bevitelét, pl. egyedülélö, idösebb vagy gyengéb fizikumú emberek, a nök többsége is ide tartozik, akiknek nincsenek ismerösei, akik segítenek - ÉPPEN EZ az oka annak, hogy VAN ilyen szolgáltatás.


Szóval jobb lenne, ha nem hözöngenél, hanem megprobálnál úgy gondolkodni, hogy nem CSAK a saját oldalat veszsed figyelembe

jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%
Pont az ellen diszkrimináció, ha téged másként kezelnének, mint a többi címzettet!
jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

A szerződésben az van, hogy az első zárható kapuig köteles vinni a csomagot.

Mondjuk én le szoktam menni a kajáért, vagy kimegyek a kapuig.

Voltam már futár, felcsengettem, ajtót nyitottak és letettem a csomagot a földszintre.

Egyébként elborzaszt az a tény, hogy ingyenélő dagadt lusta disznók, ki sem mozdulnak otthonról és elvárják hogy felvigyem a csomit idős nő létemre.

Hát nem viszem. Mozogjanak a dagadtak..😂😂😂

júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
1 A futár nem csak hozzád megy és vagy 50-100 csomagot szállit ki 1 nap városban és mindig menjen fel a 5-ik emeletre ha igy csinálnának az nagyon lelasítaná a szállitásokat plusz több kilométert is vezet és most komolyan te elvárod menjen fel? Te csak egyszer kell lemenj és kész, ahogy már mondtam nem csak neked szállit, remélem érted
júl. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15:


Hát mondjuk ilyen stílussal és ennyi ésszel nem is csodálom, hogy futárként kellett dolgoznod.

És igen, nyilván mindenki dagadt és nem mozdul ki otthonról, aki elvárja, h felvidd.

aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!