Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Történik valami, ha csak...

Történik valami, ha csak később csináltatok személyit?

Figyelt kérdés
Májusban férjhez mentem, azonban nászútra csak júliusban megyünk. Minden az én nevemre van foglalva, az egyik programhoz személyi igazolvány szám is kellett. Érhet bármi hátrány, ha csak a nászút után csináltatok új személyit az új nevemmel?

jún. 13. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 évig volt lejárva, semmi probléma nem ért, észre sem vettem. A kovidkor bukott ki, mert nem küldték az oltási igazolást és kerestük az okát. Ennyi kellemetlenség volt miatta.
jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi az ég világon.
jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Új személyigazolvány készíttetése:


Mivel neved megváltozott irataidat is le kell cserélni.


Különös figyelmet kell fordítanod a legfontosabb okmányra, a személyi igazolványra. Arra, hogy ezt a folyamatot elkezdd intézni, az anyakönyvbe vett névváltoztatás után nyolc nap áll rendelkezésedre.


A többi okmány esetében nincs ilyen szűk határidő megszabva, de az a tapasztalat, hogy magaddal szúrsz ki, ha sokáig húzod."

jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A többi iratom már megjött. Igazából a repülés szempontjából érdekel főleg, hogy lehet e baj
jún. 13. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a jegy az új nevedre szól, a személyid/útleveled meg a régire, mindenképp vidd magaddal a házassági anyakönyvi kivonatot. Így tuti nem lesz baj a repüléssel, a többihez nem tudok érdemben hozzászólni, de szerintem ha érdeklődnek egy hotelben, hajókiránduláson stb-n, ott is meg fognak elégedni az anyakönyvivel.
jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden a régi nevemre szól.
jún. 15. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván alapvetően senki sem fogja tudni a reptéren vagy a hotelben, akárhol, hogy megházasodtál, nem lesz baj, mert egyeznek az adatok.
jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!