Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Biztosan más is járt már így, vagy legalábbis remélem hogy valaki tud segíteni.

Az a helyzet, hogy elfelejtettem a Facebook fiókom jelszavát, így nem tudok belépni.

Megpróbáltam a megadott telefonszámomra sms-ben egy kódot kérni, de az sms-t több próbálkozásra sem kaptam meg.


A kérdésem az volna, hogy ilyenkor mit lehetne tenni?

Normális válaszokat előre is köszönöm.



máj. 28. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Ilyenkor kimásolod a jelszókezelőből.
máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem volt elmentve
máj. 28. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Akkor így jártál.
máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
emailcímedre nem enged kódot kérni csak telefonra?
máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, mivel ez volt megadva a regisztrációnál.
máj. 28. 19:46
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Ilyenkor az van, hogy nem kell próbálkozni más facebook-fiókjának "feltörésével".
máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel ez volt megadva a regisztrációnál.


Az emailcím az nem csak regisztrációs lehetőség hanem helyreállító is.

Attól hogy telefonszámmal regisztráltál még lehetett volna emailcímet is beállítani. A fiókban található 10db egyszerhasználatos helyreállító kódot gondolom nem töltötted le. Mert ugye most jól jönne.


A facebook habár egy fos. Mégis több egymástól független lehetőséget kínál a fiókbelépésre. Amennyiben egyik kiesik (nem jön kód,elhagytam a telefont) ott a másik


SMS kód

Authenticator (kódgenerátor)

email kód

10db helyreállítási kód

Hardverkulcs


Viszont ha csak egy lehetőséget állítasz be akkor láthatod ez van.

máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es köszönöm, akkor azt hiszem ennek búcsút mondhatok.

A többi válaszoló rosszindulatú megnyilvánulását úgy érzem jobb, ha nem kommentálom. Csak legyenek szívesek máshol kiélni ezt a hajlamukat.

máj. 28. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden fontos fiók (közösségi, email) belépési visszaállítási lehetőségei hasonlóan működnek.


SMS kód:

Sok embert szívatott már meg azzal hogy amikor a legfontosabb lenne nem érkezik meg a kód.

Authenticator:

Érdemes ezt is beállítani mert akkor csak ki kell olvasnod a kódot az app-ból. Nincs az a rizikó hogy nem érkezik meg.

Viszont ha elhagyod a telefont akkor mindkét lehetőség oda hisz mindkettő telefonhoz köthető. Igaz a SIM kártya újra kérhető a szolgáltatótól az eredeti számmal. Authenticator MS vagy Google fiókból visszaállítható új eszközre. De ha valami félremegy akár mindkét megoldás elérhetetlenné válik.


Másodlagos emailcím:

Mindenképpen érdemes másodlagos, helyreállító emailcímet is megadni a fontosabb fiókjaidban. Ide is kérhetsz belépési kódot. Sokszor ide értesítést is küld ha gyanús tevékenységet lát a fiókban.


Helyreállítási kód vagy kódok:

Szinte minden fontos személyes fiók kétfaktoros hitelesítés bekapcsolása után letölthetővé tesz általában 10 db egyszerhasználatos kódot. Ezzel a kóddal ki tudod váltani kétfaktoros hitelesítés kódjait és be tudsz lépni a fiókba. De le kell tölteni és el kell menteni vagy kinyomtatni hogy amikor szükség van rá elérhető legyen.


Amiket leírtam egy kis munkát igényelnek cserébe nem adsz esélyt annak hogy kizárd magad saját fiókodból.

Legalább a fontos személyes pénzes fiókjaiddal mindenképpen érdemes kicsit többet törődnöd.


A jelszavak miatt érdemes dedikált jelszókezelőt használni. Itt csak egy Mesterjelszót kell megjegyezned a többit megteszi helyetted.

máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nekem is ez volt én új fiókot csináltam a régi pedig már két éve elveszett😅
máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!