Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Hangoskodó, idegesítő szomszéd.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 éve lakunk együtt a párommal egy csodás kis albérletben. 3 hónapja új munkám van, ami azt eredményezi hogy nem hivatali munkarendben dolgozom, hanem össze-vissza (ruhabolti eladó vagyok). Emiatt sokszor nem dolgozom hétköznap bizonyos napokon, olyankor szeretek sokáig aludni. A probléma a következő: pár hete az egyik szomszédunk (nő) majdnem minden reggel hangosan nyögve élvezkedik, először amikor hallottam, alig hittem el hogy ilyen van (mármint rendesen visít mint egy malac, olyan hangosan mintha mellettem lenne). Rendszerint hétköznap amikor valamelyik nap nem dolgozom, állandóan felébreszt a visítással, az üvöltéssel. Volt hogy hétvégén is csinálta, akkor a barátommal együtt ébredtünk a hangjára, összenéztünk, mosolyogtunk meg nevettünk de én full cikin éreztem magam. A hangjából ítélve olyan 40-50es lehet a nő, borzalom hogy ennyire belelovallja magát és kib@szott idegesítő és kellemetlen az egész. Pár napja amikor reggelre mentem dolgozni, kiléptem az ajtón és pont akkor kezdte... meghallottam hogy a szembe lévő lakásból jön a hang. Fogalmam sincs ki lakik ott, még nem találkoztam a nővel, de most már kezd nagyon ciki lenni, valahogy a tudtára kéne adnom, hogy halkabban folytassa az efféle tevékenységét, mert allandóan felkelek rá és nem tudok normálisan pihenni, pedig rám férne mert 11-12 órákat dolgozom.

Szerintetek mit kéne tennem? Csengessek be hozzá és szóljak neki? Vagy lent a bejárati ajtóra ragasszak ki egy kis cetlit hogy ezen változtasson?


Most sokan azt fogják írni, hogs ne törődj vele, pasik majd biztos írják hogy jajj hát ők csak örülnének ennek ha ök hallanák, stb...

Normális válaszokat szeretnék!

Köszönöm ha tudtok segíteni!


L


máj. 24. 18:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9-10 Egy társasházban házirend van, talán az abban foglaltakkal kellene tisztában lenniük az ott lakóknak, és annak megfelelően viselkedni. Én sem emeltem hangot senkivel szemben, pl. amikor 1 hétig betegen otthon voltam, meglepő módon csak akkor jöttem rá, hogy a felettem lévő lakásban felújítanak. Szerintem ez belefér így. Értsd egyébként ez alatt az egész napos fúrást, vésést, meg amit csak el tudsz képzelni hangos zajnak (persze a szexen kívül.:D). Nagyjából fél éve laktam ott, amikor ezt észrevettem, mivel normál esetben reggelente elmegyek dolgozni, és mire hazaérek, már csend van, mivel gondolom lejárt a melósok munkaideje is. Jó, ez kicsit más helyzet, mint a tiéd, de az a lényeg, hogy próbálj megértő lenni a szomszédaiddal, és ha valami zavar téged, akkor próbáld meg megbeszélni velük. Felesleges és hiábavaló erőfeszítés a közös képviselőt megkeresni ezzel, ahogyan a hatóságokat is. Szerintem többre mész, ha baráti hangnemben elbeszélgetsz az illetővel.


#10 A vonatkozó törvényt tudnád kérlek linkelni?

máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A törvényeknek biztos utána lehet keresni. Jogi tanácsadó fórumon írták hozzáértők.

Az építési engedélyeket is úgy adják ki -elméletileg-, hogy megbeszélik, lehetőséget adnak az érintetteknek a hozzászólásra. Valahol ki is kell függeszteni vagy hirdetni a megfelelő helyen.

A parkolóhelyek beosztása miatt is kell a beleegyezés.

máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kell építési engedély egy lakásfelújításhoz? Ne terelj.
máj. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13

Valamiféle engedély kell. Akárhogy is hívják. A biztosítás miatt is.

máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Kifejtenéd részletesebben? Kíváncsi vagyok. Ha vesz/bérel valaki egy lakást, akkor ott pont azt csinál, amit akar, amíg az nem törvényellenes.
máj. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!