A béke és a győzelem kézjele között van különbség? Ha van különbség, akkor mi a különbség? Lásd megjegyzések: "hüvelykujjukat is hozzátették a mozdulathoz"-Mit jelent ez?
..."Két évtizeddel később, a vietnámi háború idején a békéért tüntető amerikai fiatalok szintén szívesen mutatták fel a V-jelet, ismét új jelentéssel ruházva azt fel, ők azonban gyakran a hüvelykujjukat is hozzátették a mozdulathoz, így alakult ki a béke kézjeleként ismertté vált gesztus."...
Ha jól értelmezem, ha a tenyered kifelé néz, győzelem, ha befelé, béke.
Talán helytálló ez az értelmezés, azonban az általam a megjegyzésekben belinkelt cikk idevágó képe és szöveges része is érdekes:
"Churchill tette a győzelem jelévé
A „cseszd meg” kézjeléből csak az 1940-es években, a második világháború idején vált a győzelem szimbóluma, amikor Winston Churchill brit miniszterelnök kezdte használni azt beszédei, hivatalos látogatásai alkalmával, így buzdítva népét a kitartásra és a németek felett aratott végső győzelemre. Egyesek szerint az arisztokrata származású és a „pórnéppel” ritkán érintkező Churchill nem volt tisztában a gesztus vulgáris jelentésével: erre utalhat, hogy kezdetben a miniszterelnök a hagyományos módon, saját maga felé fordított tenyérrel mutatta a V-jelet, egy idő után azonban – miután valaki szólhatott neki, mit is jelent a mozdulat – átalakította azt, és a közönség felé mutatott tenyérrel buzdított a győzelemre.
Mások úgy gondolják, Churchill nagyon is tudatában volt a gesztus kettős jelentésének, és éppen ezért kezdte azt használni; amíg a britek számára a győzelmet jelezte vele, a németeknek beintett egy nagyot. A britek által népszerűvé tett V, mint Viktória szlogent egyébként korábban már a belgák is használták, a megszállt területeken – Franciaországban, Hollandiában, Belgiumban – pedig az ellenállás jelképévé vált, gyakran jelentek meg a falakra festett V betűk a németek bosszúságára, akik igyekeztek minél gyorsabban eltávolítani azokat."
De hát én nem hoztam fel senki ellen semmit.
Éppenhogy azt támasztottam alá a fotók említésével, hogy nem lehet élből csupán azzal előállni bármely konkrét tartalommal szemben, hogy az ilyen vagy olyan helyen jelent meg.
A konkrét tartalom maga, vagy annak egy részlete lehet helyes és például egy fotó lehet hiteles.
Tehát pont amellett érvelek, amit most Te fogalmaztál meg, kedves 9-es.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!