Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv tagok 3 hónapja szerzetem...

Imikeruszo kérdése:

Üdv tagok 3 hónapja szerzetem jogsimat sajnos bevettem párszem frontint és le igazoltak elvették jogsimat bódult vezetés miatt mire számíthatok?,én gondolom után képzés biztos 😥

Figyelt kérdés

2023. dec. 15. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy szinten van azzal, ha ittas vezetés miatt veszik el, talán kicsit rosszabb. X időre elveszik, újra levizsgázol, aztán adják vissza.


Ismerősömnek ez majdnem két év volt.

2023. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az jópár szem lehetett, ha ennyure egyértelmű volt a rendőrök számára is, hogy be vagy állva. 1-2 szem beszedése még nem látszik meg annyira a viselkedésen, hogy ezért megbüntetnének. Egyébként pár év vezetéstől eltiltás, a jogsi visszaszerzéséhez utánképzés, és persze a bírósági eljárással és az utánképzéssel kapcsolatos költségek kifizetésével is szánolhatsz. Ebből talán megtanulod azt, hogy módosult tudatállapotban nem szabad vezetni. Örülj neki, hogy megállítottak. Például ha halálra gázoltál volna egy gyalogost a zebrán, mert nem vetted észre, akkor pár év végrehajtandó börtönbüntetés várna rád, nem beszélve arról, hogy ezzel akkor együtt kellene élned. Márpedig simán benne van ez is a pakliban, ha bevalamizve ülsz volán mögé. Nem tudok mást mondani, megérdemled a büntetést. Nem csak a saját életeddel játszol, hanem másokéval is, ha így ülsz kocsiba.
2023. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 evre eltiltana nem okoztam balesetet nem illegális szervolt de tudom akkor is budult voltam gyocertol egyértelmű meg bántam soha többet nem csinálnak ijet ez az első ijen nekem higyjogsival volt egy ijen bódult vezetésem igazából nem után képzés től félek én mert itt a egész kérdés a fejembe hanem hogy mennyire tilt el ez itt kérdés remélem azért nem 2 év lesz!
2023. dec. 15. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom most is be vagy állva, mert az írás már nem megy. Én is tudom, hogy milyen hatásai vannak a nyugtatóknak. Puszta szerencse, hogy nem okoztál balesetet. Tudod, a betegtájékoztatóban is ott van, hogy nem kéne (normális adagolás mellett sem) vezetned. De ha úgy állít meg a rendőr, hogy a beszéded sem érthető mert bevettél egy levél nyugtatót, akkor inkább köszönd meg a sorsnak, hogy pár év vezetéstől eltiltással megúszod. Talán annyit tudok javasolni, hogy jó ügyvédet keress fel. A körülmények tekintetében bármennyi lehet az eltiltás időtartama 10 évig terjedően, vagy akár véglegesen is. A bírósági gyakorlat szerint ezért 1-3 év eltiltás várható attól függően, hogy mennyire voltál begyógyszerezve, és mennyire működtél együtt a hatóságokkal.
2023. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam szedni egyéb ként szedni az nap ősze vitatkoztak Élet társamal és az miatt szetembe de egy levélel 5 6 szem max ! Mindegy is következményeit vállalom ügyvédet fogadott remélem nem tilt el sokra meg az kitugya mijen csoportba sorolják majd be hogy mindenből vizsgázni kell vagy csak KRESZ nem tudom majd kiderül
2023. dec. 15. 22:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elég egyértelmű. Ilyen távú eltiltás után első a kresz, második a vezetés, amiből utánképzést kell végezni, + járni kell előtte a csoportos elbeszélgetésekre is.
2023. dec. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-6 szem frontint után kocsiba ültél?? Vagy nagyon durván függő vagy, vagy nagyon durván be voltál állva tőle.


Én egy féltől 12 órát aludtam egyhuzamban, nem hogy kocsiba üljek!

2023. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!