Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szokás temetésen fényképezni?

Szokás temetésen fényképezni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek a dédmamáját temették el, és mesélte nekem az ismerősöm, hogy majd lesznek képek a temetésről, az anyukájának a barátnője fényképezett. Akinek említettem, azt mondta hogy érdekes szokás, Ő nem tenné. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. okt. 15. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát-hát, őszintén? Kissé morbidnak érzem... lefényképezni a szép pillanatokat szokták, ergo kicsit olyan, mintha a temetést ünnepelnék. Max. a sírkövet "érdemes" lekapni.
2010. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én nemrég voltam temetésen, ott kameráztak. Egy kicsit morbidnak tartottam, én biztos nem kezdenék el fényképezni/kamerázni, de tudod, ahány ház annyi szokás!:)
2010. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
azt hiszem a 70-es években valamikor meghalt nagymamámnak a második lánya és ő róla is készült kép csak úgy emlékbe persze akkor nem mindennapos volt a fényképezés mert ők falun laktak szal szerintem nem rossz szeretnénk emlékezni rá hiszen sosem készült róla kép szal én is tuti fényképeztem volna egy kettőt
2010. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem szokás. Csúnya, morbid dolog.
2010. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"Nem szokás. Csúnya, morbid dolog."


Aztán miért morbid?

2010. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik nagypapámnak nyitott koporsós temetése volt. A dolog önmagában megrázóbb mint egy "sima" temetés, de mivel én nem tudtam előre, hogy ez lesz oda mentem és megláttam.. Borzalmas volt. Nehezen de, sikerült feldolgoznom. Egy - másfél évvel később mikor leutaztam nagyanyámhoz, fényképeket nézegettünk. Előkerültek a temetésről is képek, és nem csak a rokonságról meg a sírról, hanem a halott nagypapámról is. Újra átélni mindazt amin már egyszer sikerült túllépni, nagyon nem egyszerű.


Szerintem ha valaki a jó dolgokra szeretne emlékezni akkor ne fotózzon temetésen. Nem tartom helyesnek. Aztán az is lehet, hogy valakinek így jobb.. könnyebb..

2010. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Böse ***** válasza:
90%
Beteg dolog. Olyasvalakiről tudom ezt elképzelni, akik mániákusan megörökítik életük minden második percét és megfeledkeznek magukról. Én nem hagynám szó nélkül.
2010. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem néztem meg anyámat sem. Úgy akarok emlékezni rájuk, amikor még éltek. Kaptam már sok kritikát emiatt, hogy nem nézek meg senkit sem a ravatalon. Zárt koporsó vagy hamvasztás. És anyám nagynénje is lefényképezte anyámat. Majd meg akarta nekem mutatni a fotókat, hogy " nézd meg szegény anyádat, ahogy fekszik a koporsóban!" Nem néztem meg a képeket és csak idős korára való tekintettel nem rúgtam ki páros lábbal. Szerintem beteges dolog fényképezni temetésen.
2011. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!