Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért veszélyes a Quija?

Miért veszélyes a Quija?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy a funkciója a "post mortem-kommunikáció", viszont azt is olvastam több helyütt, többektől, hogy veszélyes. Miért, mi teszi azzá?

Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik legalább valamennyit tudnak is az ilyesmiről.


Mivel a kérdés megválaszolása szempontjából legalább munkahipotézisként el kell fogadni a szellemek létezésének lehetőségét, ezért ezúton is szeretném megkérni a vaskalapos racionalistákat, hogy mellőzzék az egyszerű "ilyen nincs is/hülyeség az egész" jellegű beszólásokat.


Köszönöm. Várom tehát a válaszokat.


2008. dec. 31. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem tudhatod, kivel-mivel akadsz össze. Ért már meglepetés olyan embert, aki "nem hitt ilyesmiben". Érzelmileg, pszichésen labilis embereknél komoly gondokat okozhat, nagyon gondolja meg, aki használni szeretné.
2009. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy úgy. Köszönöm.
2009. jan. 3. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Quija veszélyes, hanem maga a szellemidézés. Pontosan azért, mert ha valaki egy kicsit is racionálisan gondolkodik, akkor olyan dologgal szembesül, amire hivatalos, köznapi, racionális magyarázat nincs. Ez egy kognitív disszonancia, amit nagyon nehéz megélni, hátmég feldolgozni. Saját tapasztalatom, hogy amikor egy szellemidézés "sikerül", utána nagyon furcsa lelkiállapotba lehet kerülni. Én, aki szkeptikus, cinikus, nagyszájú, mások szerint "menő" és "vagány" fickó vagyok, igencsak megviselt voltam hetekig. Féltem a sötétben, sokszor felriadtam éjjel, hogy állnak körülöttem stb stb. Ezek olyan terhelő és rossz élmények, amit nem ellensúlyoznak azok az érdekes élmények, amit maga a szellemidézés nyújt. Én 12 éve idéztem és az utóhatása annyira megviselt, hogy azóta sem tettem ilyet és nem is szeretnék.
2009. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért sem szabad,mert nem tudhatod mit engedsz be a lakásodba a világodba és az milyen következményekkel jár majd. HA nincs melletted egy tapasztalt ember aki képes kordában tartani a megidézett lelket veszélyes lehet nem csak rád nézve hanem azokra is akikkel együtt élsz.
2009. júl. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mi nemrég Próbáltuk ki!

Az a lényege hogy gondolni sem szabad rá hogy rossz szellem jön!Csak arra hogy jó szellem jön "segíteni"!

Amúgy aki nem hisz benne egy kcisit sem! annak úgysem fog működni!

Elősször nekünk is értelmetlen betűket adott ki de utána nagyon(!!) érdekes dolgok történtek :)

Érdemes kipróbálnipersze megfelelő tapasztalat mellett!!-

2009. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért veszélyes, mert akikkel kommunikálsz sohasem szellemek. Ezt a Bibliában is olvashatod, hogy emberek lelkei nem tudnak visszajárni csevegni Veled. Ezért kifejezetten tiltja is az ilyesfajta tevékenységetket. Azért tiltja, mert akiknek ajtót nyitsz mind démonok. Sokan azt gondolják, hogy a nagymama, szülő, gyerek stb., de ez nem igaz. Egyébként, ha szeánsz közben megkérdezik a jelenséget, hogy démon-e, válaszolni fog, ha elsőre azt feleli, hogy nem, akkor meg kell kérdezni meg mégegyszer, be fogja vallani hogy az. Ha pedig áthozza valaki, nem tudja majd levakarni magáról. Van a neten egy ilyen oldal, ahol fiatalok írnak arról, hogy mik történtek velük, miután "játszottak", csak az baj, hogy angol nyelvű. Na mindegy NE próbáld ki, tényleg veszélyes!
2010. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!