Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátnőim miért nem tudnak...

A barátnőim miért nem tudnak segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja volt egy nagy törés az életemben. Lehet, hogy egy kicsit drámaian fogalmaztam, de nem tudom minek nevezni. Szóval a lényeg az, hogy lelkileg eléggé a padlón vagyok. A barátnőim eleinte még írtak msn-en megkérdezték mi van velem, de most eljutottunk odáig h 2 hete nem is kerestek egyáltalán, gyakorlatilag lesz@rnak, bocs a kifejezésért. Most kitalálták h mennek bulizni és elhívtak engem is h menjek velük az egyik közeli egyetemváros menő discójába. Nem vagyok bulizós típus de ezt ők is tudják, mondtam h nekem ehhez nincs kedvem ne haragudjanak. Erre kioktattak hogy ők segíteni akarnak de úgy látják nincs értelme mert én nem hagyom. Komolyan azt hiszik, hogy ezzel tudnak segíteni? Amire valóban szükségem lenne az eszébe se jut egyiküknek se. Az hogy beüljünk vhova egy kávéra és elmondhassam mi bajom és kibeszélhessem magamból. Miért nem értenek meg? És miért kell még egy lapáttal rátenni az egészre?

18/L


2010. okt. 14. 02:12
 1/6 chhhhhhhh válasza:
100%

Nem igaz barátnők!

Egyébként beszéld ki magadból itt:)

szívesen meghallgatlak..

2010. okt. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb szándék ellenére sem mindig tudjuk eltalálni, hogy valakinek mi lenne a legnagyobb segítség. Talán, ha elmondanád nekik, hogy jól esne egy beszélgetős, lelkizős kávézás/üdítőzés valamelyik napsütéses délután, ők is megkönnyebbülnének. Adj nekik esélyt, hogy úgy segíthessenek, ahogyan neked is jó lenne.
2010. okt. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom, hogy pont segíteni szeretnének, a saját módszereikkel. egyszerűen csak mondd meg nekik, sajnálod de még szomorú vagy, szívesebben mennél buli helyett egy csendes, beülős helyre...


(kivéve ha már végighallgattak rengetegszer és pl unják...)

2010. okt. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a párkapcsolatoknál is alapvető, hogy az ember mondja meg kerek perec, mi baja van. A másik ugyanis nem gondolatolvasó.

A barátnőid segíteni szeretnének. De ehhez partnernek kell lenned. Ha te csak beszélgetni vágysz, egyszerűen mondd meg nekik. Ne nehezítsd meg a dolgotokat!

2010. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, mondd el, mit szeretnél. De aztán, ha kipanaszkodtad magad, utána próbálj túllépni a "töréseden", ne mindig csak búslakodj a társaságukban, mert azt tényleg hamar megunják.
2010. okt. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolult a helyzet, mert nem lakunk mind egy városban, 2-en most költöztek el. Utoljára nyáron találkoztunk úgy h mindenki itt volt. Aki itt lakik ahol én az egyszer meghallgatott még az elején, de azóta semmi. Ez meg egy olyan dolgot amiben néha vannak fejlemények. úgy értem oké h akkor meghallgatott, de azóta kismillió probléma merült még fel a dologgal kapcsolatban amit jó lenne néha megosztani valakivel, vagy kikérni a véleményét. Szóval azt nem mondanám hogy sokszor meghallgattak és már unják és ezért van az egész.

Ez meg hogy mondjam nekik h mire lenne szükségem, nekem elég erőltetett. Úgy értem, tudják, hogy én soha nem járok bulizni, mert nekem az nem jó, egyszerűen kényelmetlenül érzem magam egy discóban, és nem tudok felszabadultan bulizni még akkor sem mikor minden oké velem. Szóval egyszerűen nem értem, hogy akkor miért akarnak mindenáron bulizni vinni. Oké hogy ők így teszik túl magukat a gondjaikon, de tudják, hogy ez nekem nem segít.

Ráadásul, ez a bulizós dolog amit kitaláltak elég költséges lenne, utazás, ruha, belépő, költőpénz. És már mondtam nekik, hogy eléggé le vagyok égve jelenleg, szóval nem tudom miért nem képesek megérteni, hogy nekem erre most nem telik, még ha akarnék is menni.

2010. okt. 14. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!