Igaz az,hogy aki külföldre járkál kirándulni,nyaralni,utazgatni annak nem kell nélkülöznie és jó az anyagi helyzete?
3/
Magyarországon kívült,és mondjuk több százezer forint vagy milliók.
Csak úgy a kíváncsiság kedvéért augusztus végére találtam a horvát tengerparton szálláshelyet 6 éjszakára összesen 87 ezer forintért (2 főre). (Ez egy apartman 9,8/10-es értékeléssel.) A Balaton partján – a tótól gyaloglásnyi távolságra – ugyanerre az időszakra találtam 56 ezerért szállást, ami 6,2-es értékelésű, meg 63 ezerért, ami 8,8-as értékelésű. Ha nem tengerpart a cél, akkor pl. Prágában a legolcsóbb még elérhető szállás 56 ezer, egy kicsivel jobb 85–90 ezer között mozog.
A szállás tehát nem feltétlenül nagyságrendekkel drágább, mint egy frekventáltabb helyen lévő magyar szálláshely. (Ez nyilván függ az úticéltól is, ha Párizs belvárosában akarsz megszállni, akkor azért annak jóval nagyobb költségei lesznek.)
Az utazás díja – tegyük fel autóval mész – attól függ, mennyire akarsz spórolni az autópálya díjain, mennyire akarsz gyorsan odaérni. De a horvát tengerpartot ha nagyon akarod meg tudod járni oda-vissza max. 50 ezer forintból. (Persze a Balatonra lemenni és visszajönni is költség, a különbözethez ezt le kell vonni.)
Az egyéb költségek megint csak az igényektől, kompromisszumoktól függ. Lehet koktélt is szürcsölni a tengerparton, lehet a szupermarketben vett olcsó sört is inni, meg csapvizet is. Lehet étteremben ebédeli és vacsorázni, de lehet a szupermarketben vásárolt alapanyagokból főzni két napra lecsót. (Ez mondjuk egy belföldi nyaralásra is igaz.) Az élelmiszer árak mindenesetre nem magasabbak, mint nálunk. (Enni meg otthon is csak enni kell valamit, ha nagyon okosban oldod meg, lehet olcsóbban ki tud jönni a kaja, mintha otthon maradtál volna.) Más költségek is az igényekhez és a pénztárcához mértek lesznek. Pl. mikor sokadmagammal Rómában nyaraltunk, akkor szerintem majdnem annyit költöttünk múzeum belépőjegyre, mint amennyibe a szállás került. Oké, ott ez is volt a cél, az nem egy klasszikus értelemben vett nyaralás volt, hanem egy kultúrkirándulás.
~ ~ ~
Nyilván egy nyaralásnak nem kis extra költsége van ahhoz képest, mintha otthon ülnél. De ha egy belföldi és egy külföldi nyaralás költségeit vetjük egybe, akkor egy olcsóbb külföldi nyaralás költségei nem többszöröse egy népszerűbb helyen való belföldi nyaralásnak.
~ ~ ~
Ha valaki félre tud tenni másodmagával mondjuk havi 10 000 Ft-ot kimondottan a nyaralásra, akkor azért ki tud hozni belőle egy külföldi nyaralást. Ha csak 5000 Ft-ot, akkor egy belföldi nyaralás is csak okosban fog összejönni. Aki nélkülözik, az nyilván aligha fog egy fillért sem félretenni, a nélkülözés pont azt jelenti, hogy nem hogy a nyaralás költségeit nem tudja megkeresni, de még a számlák vagy a hétköznapi étkezés költségeit is csak nehezen.
Aztán lehet, hogy valaki annyira ragaszkodik egy nyaraláshoz, amikor a hétköznapjaihoz képest egy csipetnyi luxusban tud élni – lehet valakinek az is a luxus élményét adja, hogy nem kell azon a héten porszívóznia –, hogy pont egy kicsi évközi nélkülözgetés bevállalása árán tudja kitermelni a nyaralásra szánt összeget.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!