Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt egyes emberek...

Miért hiszik azt egyes emberek, hogy az ember nem állat?

Figyelt kérdés
Ha nem àllat, akkor mi? Egysejtű? Az emberi testet körülbelül 100 billió sejt alkotja. Növény? Nem képes a fotoszintézisre. Gomba? Nem spórákkal szaporodik. Nem egysejtű, nem gomba, nem növény-mi marad? Állat.

2023. ápr. 23. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biológiailag igen, de a hétköznapi nyelvben mégis elkülönítjük magunkat az állatoktól.
2023. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Képzetlenség vagy lelki problémák miatt.


De azért... Wadbarom...

szóval: az egysejtűek lehetnek növények, állatok, vagy gombák is, többek között.

2023. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, de itt most az egysejtűekre mint rendszertani országra (prokarióták és eukarióták) gondoltam (illetve legalábbis az volt, amikor a rendszertani tanultam)
2023. ápr. 24. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!