Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parapeges gázkonvektornál...

Parapeges gázkonvektornál lehet szivárgás?

Figyelt kérdés
Most először lakok ilyen lakásban és arra ébredtem, hogy fáj a fejem és viszket a szemem. Ez normális lehet akkor ha rég volt beüzemelve vagy szóljak a tulajnak hogy hívjon gázszerelőt?
2023. jan. 2. 04:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

meg holnap megmondom a tulajnak hogy gáz szag van főleg a konyhában, nézesse meg akkor egy szerelővel. Mert az meg csak az 5-től kapcsol be és akkor kattan egyet

Utána meg ilyen fura csipős szag lesz és a szemem is irritálja. De a 2-3-4-en nem fűt ott semmit.

2023. jan. 2. 12:59
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mikor kapcsol be, az függ attól, hogy milyen hőeltérés van. Az önmagában nem hiba, ha csak magasabb fokozaton „kapcsol be”.
2023. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 Igen, ha szellőztetsz mindig őrlángra csavard vissza a konvektort, ha elindulna akkor benyomná az ablakon az égésterméket, ami nem jó.

#11 Amit írsz a kapcsolóról és fokozatokról az normális konvektor működés. Van benne egy hőérzékelő, a kis tekerővel gyakorlatilag azt adod meg neki, hogy hány fokon kapcsoljon be. Azon belül csak egységesen tud fűteni, ha ezt eléri lekapcsol, ebből jön a hőingás is, de ez konvektoroknál normális jelenség. Ezért is van hogy 5-ösnél kapcsol be, nálam is ilyen. Ha esetleg kevés lenne mert fázol, ha pl 5 és fél, 6-osra állítod, akkor nem várja meg hogy pl 21 fokra süllyedjen, hanem bekapcsol akkor is ha 22 fokot eléri, de ez csak példa és eltérhet a hőfok amit beírtam.

Viszont a gázszag tényleg probléma, azt jelezd a tulajnak feltétlen.

2023. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

köszi!

neked a padló mennyi idő múlva melegedett fel h ne kelljen vastag zokni? vagy az mindig hideg lesz? nem laktak egy ideig itt és eléggé kihűlt

2023. jan. 2. 13:22
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A szénmonoxid érzékelőt ne az ágyad mellé rakd. Van hozzá leírás hogy hová kell felszerelni, a mennyezet közelébe a falra, de úgy hogy körbe tudja járni a levegő.

A szénmonoxid könnyebb a levegőnél, ezért felfelé száll. Ha már annyira telítődik a lakás, hogy már az ágyad mellett is jelez, akkor valószínűleg már nem tudsz megmozdulni, mivel az izmokat bénítja.

Ne aggódj, meghallod akkor is ha másik helységben jelez, mert elég hangosan visít. Pont az a lényege, hogy éjjel kettőkor a legmélyebb álmodból is felébresszen.

2023. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért fokozottan figyelni kell, hogy ne valami univerzális, mindent árusító helyről vegyél gagyit, mert az csak téves biztonságérzetet ad.
2023. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 Hát a padló az függ attól is milyen anyagú, nálam laminált padló és hideg. Lehet alsó szomszédtól is függ bár ezzel csak találgatok most. Én alapból 21-23 fok között szoktam tartani a hőt, nappal hűvösebb, este melegebb, alváshoz kikapcsolom. Viszont úgy tapasztaltam a padlóm nekem is mindig hideg. 2 éve rendszeresítettem szobai szövetpapucsot, ebben kellemes a hideg téli estéken is, a gép mellett üldögélve. És persze a szőnyeg is tud segíteni a megfelelő helyeken.
2023. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!