Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Parapeges gázkonvektornál...

Parapeges gázkonvektornál lehet szivárgás?

Figyelt kérdés
Most először lakok ilyen lakásban és arra ébredtem, hogy fáj a fejem és viszket a szemem. Ez normális lehet akkor ha rég volt beüzemelve vagy szóljak a tulajnak hogy hívjon gázszerelőt?
2023. jan. 2. 04:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ellenőriztetni kell a konvektort. Igazából minden alkalommal, amikor kezd a fűtési szezon. Ha rég volt üzemben: pláne!
2023. jan. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ellenőriztetni kell megbízható szakemberrel.

A gázfűtés szárítja a levegőt, a szemviszketés oka inkább ez lehet. Fontos a szellőztetés, állandó légcsere. Mint minden nyílt lánggal működő fűtótest, kályha, bojler a helyiségből vonja el az oxigént.

2023. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A fentieket annyival egészíteném ki, hogy érdemes lenne beruházni egy szénmonoxid érzékelőre is.
2023. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi bár azt mondták vagyis olvastam hogy ehhez a parapetes fég típusúakhoz nem kell mert az ablak mellett van és kiáramlik nem be. Vagy mégis kell akkor hozzá?
2023. jan. 2. 11:03
 5/17 A kérdező kommentje:
Viszket a szemem és mintha égne ki csit. Nem nem allergia ez mert pl ha kimegyek a lakásból akkor abbamarad.
2023. jan. 2. 11:04
 6/17 A kérdező kommentje:

Elég reggel és este szellőztetni?

Csak mert nagy nehezen felfűt ha utána kiengedem az ablakon akkor kezdhetem elölről

2023. jan. 2. 11:05
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól szellőztetsz. 3-5 perc kereszthuzat bőven elég.
2023. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
oké és őrlangra kell állitani ugye előtte a konvektort?
2023. jan. 2. 11:58
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Elméletileg zárt égéstér és azt olvastam a legtöbb helyen hogy befelé nem szivároghat. Gyakorlatban pedig az első ilyen lakásomnál velem is megtörtént hogy kifejezetten gázszagot éreztem reggelre a nappaliban! Még ha csak enyhén is, de jelen volt. Ott az volt a probléma hogy előző tulaj maxra tekerte a láng alapbeállítását, és lehetett egy minimális szivárgás, ami így sokkal jobban érvényesült. A fura része az, hogy azóta többször is ellenőriztettem és üzemeltettem be télire szerelővel, és mégse talált sehol semmi rést, holott le is fújta sprayvel ami jelezné ha illesztéseknél szivárogna bármi is. Viszont mióta visszaállítottam normálisra az őrláng méretét, azóta ez az ébredős gázszag probléma is megszűnt.

Ami esetleg lehet még, hogy faablakod van, és ugye a parapetből kifelé áramlik a gáz és égéstermék, de mi van ha gyenge az ablakszigetelés mint nálam is? Nem lehet hogy ott húzza be?

Amúgy szénmonoxidmérőt én is ajánlom, 1-2 éve vettem, nem nagy összeg és sose tudni, ennyit megér a biztonság.

2023. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszi veszek akkor majd èn is ès ide rakom majd az ágy mellé meg majd egy nap 3x szellőztetek kicsiket
2023. jan. 2. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!