Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatás esetén kötelező...

Névváltoztatás esetén kötelező a régi okmányok visszaszolgáltatása?

Figyelt kérdés
Amennyiben nevet változtatok, a jelenlegi okmányaimat megtarthatom, vagy vissza kell adnom? Olvastam valahol, hogy oltási igazolványt nem is újítanak már meg. Ez a hír mennyire tükrözi a valóságot?

2022. nov. 20. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nevet változtatsz, akkor vissza kell adnod, és ha nem adod vissza, attól az még ugyanúgy érvénytelen. Az ezzel való visszaélés pedig kimeríti a bűncselekmény fogalmát, mellesleg. Ezt az ostobaságot pedig nem tudom, és nem is akarom tudni, hogy hol olvastad.
2022. nov. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tarthatod meg a régi okmányaidat, nem használhatod a régi neved. Ez alól csak a végzettséget igazoló papírok képeznek kivételt, amiket elfogadnak a régi neveden, a névváltoztatási határozat bemutatása mellett.

Az covidos védettségi kártyát nekem valóban nem voltak hajlandóak lecserélni a kormányablakban, arra hivatkozva, hogy már sehol sem kell. Ha ez csak az adott ügyintéző lustasága miatt volt, és bármi problémám adódna belőle később, akkor panaszt fogok tenni. Nem tudom, mit kellett volna csinálnom, verni a pultot, hogy de nekem akkor is cseréljék le az oltási kártyámat is...?

2022. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert például nekem kettő személyi igazolványt postáztak. Mindkettő teljesen ugyanolyan, ugyanazok az adatok stb.. Az én esetemben elegendő az egyiket visszaadni?
2022. nov. 20. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda? 2 ugyanolyat? Ha nem trollkodsz,akkor ezzel holnap mindenképp menj be az okmányirodába(kormányablak).
2022. nov. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bevittem, elvették és elnézést kértek, hiba miatt kell kétszer kiküldve.
2022. nov. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!