Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az öreg nyugdijas nénik hová...

Az öreg nyugdijas nénik hová sietnek? Ők mennek át mindig a piroson, vagy ha nincs zebra, és rohannak a busz után.

Figyelt kérdés
a minap majdnem fellökött egy a bicikliével,meg csöngetett agresszivan,hogy "elvigyem az ajtót?!!!"-alig tudtam a babát betenni a kocsiba..
2008. dec. 16. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez az öregséggel jár. Még midng elvárják hogy tiszteljük öket...
2008. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Hát ne haragudj,de szerinted nekik nincsenek elintézésre váró dolgaik?
2008. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy azt hiszik sokan, hogy az öregség érdem, amiért tenni kell, hogy létrejöjjön. És azt hiszik magukról, hogy nekik nem kell tekintettel lenni senkire.

Nyilván jár az időseknek a tisztelet. De ez nem azt jelenti, hogy egy idős néni ne tehetné meg azt, hogy leáll a biciklivel, amíg beteszed a babát a kocsiba, vagy hogy ne nyithatna nekem ajtót, ha 150 darab szatyor lóg a fülemről meg mindkét kezemből.

Az ilyeneken én mindig nagyon felháborodok, és mindenkinek elmondom, hogy ha ilyen leszek én is, verjenek meg :)


Elmesélek egy esetet:

vidékre utaztunk rokonokhoz, hosszú időre. Négyen voltunk, mindannyiónknál óriási táska, az a fajta, amihez 3 ember kell, hogy a válladra tedd. A negyedikre kaptattunk fel a lépcsőn, majd megdöglöttünk a súly alatt. Egy nyugdíjas asszony, aki nem volt se nagyon öreg, se reszketeg, félreállt a lépcsőfordulóban, hogy elengedjen minket. Én mentem elöl, azt mondtam: jó napot kívánok, köszönjük szépen! Ezt megismételte a másik három is, aki velem volt.

Erre mit csinál a vén banya? Elkezd ordítozni, hogy mit képzelnek a mai fiatalok, hogy nem adunk elsőbbséget neki, AZ IDŐSNEK!

Hát szerintem egyáltalán nem volt igaza, legszívesebben elküldtem volna a francba, de gondolnom kellett az ott lakó rokonokra... ehelyett még így öt év után is majd szétvet az ideg, ha eszembe jut! :)

Ha gonosz akarnék lenni, azt a választ adnám a kérdésedre, hogy a temetőbe sietnek. De nem vagyok gonosz, inkább lenyelem azokat a sérelmeket, amiket el kell viselnünk egyes nyugdíjas néniktől-bácsiktól.

Mást úgyse tehetünk :)

2008. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
90%
Az a baj, hogy hozzá voltak, vannak szokva, hogy nekik jár minden és azt gondoljáj, hogy az öregség elsőbbség!pedig én szivesen átadom a helyemet annak akit látom, hogy alig áll a lábán, meg megérdemli, de aki majd megtudna ölni a szemeivel egy helyért az szégyelje magát.Sokan elvárnák.
2008. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%

2.vagyok

Hát ez a temetős mondatod kedves 3. nagyon bunkó volt...

Hány MILLIÁRDDAL több fiatal van,aki bunkó,lop,hazudik (soroljam?)mint idős?

Túl van reagálva..........

2008. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második, mondd, te miről beszélsz?

Itt senki nem beszélt lopásról, meg csalásról, csak az egymás iránt tanúsított tiszteletről és figyelemről.


Vagy szerinted egy kismama nem érdemel tiszteletet egy nyugdíjas biciklizőtől, csak azért, mert fiatal?

Mi lenne, ha a babát inkább gyorsan a kanálisba dobná, hogy nehogy a néninek egy másodpercre is lassítani kelljen egy mihaszna, szemét fiatal miatt?


Hmmmmm?

2008. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ja, még egy dolog eszembe jutott: honnan tudod, hogy azok, akik most idős korukban feddhetetlen életet élnek, fiatal korukban nem voltak bunkók, nem hazudtak, vagy nem loptak?

:)

2008. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat-

én tényleg tisztelem az időseket-segitek szatyrot cipelni,buszról leszállni,ha olyan a néni-és van más eset is,amikor nagy pocakosan előre akart engedni a postán a néni a sorban.csak ez a bicajos eset feldühitett.ő valószinű régen is ilyen volt

2008. dec. 17. 12:40
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem,hogy azért csörtetnének előre mert tiszteletet várnak.Egyszerűen csak ilyen csörtetős a természetük.Évekig buszoztam,terhesen,gyerekkel,dolgozni,faluról városba.

Az első aki a buszra felszáll az a Mami dobozban kacsákkal,és az iskolás táskával.Kár is beállni a tolakodók közé,csak fellöknének.A gyerekek,azért törtetnek,mert gyerekek,nem igazán érdekli őket a tisztelet,udvariasság,sokkal inkább a társuk Mp3-as lejátszója,figyelmetlenek.A Mamik meg azért törtetnek,mert azért valjuk be kevés iskolázott,művelt idős ember van kis országunkban.Egyszerűen szerintem buták ezért nem figyelnek oda másokra.Nem akarom én megsérteni ezzel az időseket,de az igazság az,hogy az idősek műveletlenek.

Hogy más igényeire is figyelni tudjunk bizony ahhoz kell egy bizonyos inteligencia szint.

2008. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

én is utálom h a mamik akkor mennek a piacra a nagy gurulós batyuval,amikor mki iskolába meg munkába megy!a buszon tolakodnak,fellöknek,áthúzzák a lábadon a bevásárlószatyrot,rád vágnak a botjukkal h legyen helyük...

nekem is van egy sztorim:

tavaly volt,h iskolából buszoztunk hazafelé,nehéz napunk volt,fáradtak voltunk és pont fájt a hasam,ezért leültünk.

egy néni,vagyis egy nő,mert nem volt 50nél több,odaállt fölém és elkezdte nagy hangosan mondani:"jól van,kislányok,üljetek csak nyugodtan,h fittek legyetek amikor este szétdugnak titeket....ehhez kell az erő és a feltöltődés,mert bírnotok kell az éjszakát..." hát azt hittem szétvágom a nőt...nekem nem lehet bajom,amiért ülni szeretnék a buszon?am is miért a legnagyobb tömegbe szállnak fel a nagy bevásárlószatyorral,amikor mki siet a munkába,suliba?ő ráérne 8kor is elindulni...

2008. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!