Lehet, hogy hamarosan ki kell töltenem a hivatalos IQ tesztet, de stresszel, ha valamit időre kell megcsinálnom, és tétje van, mit tegyek?
Otthon megcsináltam egy próbát, de jól sikerült, de az nem időre ment, és lassan csináltam meg
Amikor dolgozatot kellett írnom, mindig összeizzadtam a lapot.
Pszichológus mindenképp kell, tudom. Ti mit csináltok, hogy higgadtak maradjatok, és mindig időre végezzetek egy fontos feladattal. ( Ha még csak napokban gondolkodunk, az oké, de a hivatalos IG teszten csak fél órát adnak 70 feladatra! Tehát nagyon rövid az idő intervallum, és stopperrel mérik.😶)
hát ha nem megy, akkor nem megy.
ha arra a tesztre annyi idő van, amennyit adnak, akkor az azt méri, hogy annyi feladatot, annyi idő alatt meg tudsz-e oldani.
ha nem megy, akkor tkp. mindegy, hogy azért nem, mert "agyilag" vagy kevés hozzá, vagy azért, mert az időlimit stresszel, a lényeg, hogy nem mentél át.
ha ez pl. egy munkához kell, akkor a) másik munkahelyet kell keresni, ahol nincs ilyen felvételi teszt, b) ha olyan az állás, ahol indokolatlan az idő miatt stresszelni, akkor megkérdezheted őket, hogy erre a problémádra van-e valami kerülőmegoldásuk.
azt kevéssé hiszem, hogy ha van egy ilyen régóta tartó problémád, akkor az most hirtelen, egy közelgő IQ-teszt miatt, GYK-válaszok alapján megoldódik... :-/
de azért drukkolok, hajrá! :-)
"attól még lehet valaki intelligens, hogy lassú, vagy csak stresszeli az erőltetett időkorlát"
lehetni lehet, de aki gyorsabb, az nyilván jobb (ha másban nem, legalább abban, hogy gyorsabb :-)
de pont erre írtam azt, hogy ha az adott helyen az említett két dolog nem akadály, akkor kérdezd meg őket, hogy lehet-e tovább írni... – csak az a gond, hogy egy IQ-teszt értékelése akkor korrekt, ha a hozzá meghatározott feltételek veszik fel, különben az már nem ugyanaz a teszt. a tesztet ugyanis az megadott körülmények között standardizálták, vagyis arról lehet leírni, hogy 120 az IQ-ja, aki az adott idő alatt eléri ezt a szintet, de aki csak a 72. percben jut el ide, az már ehhez az értékeléshez kevés. a problémamegoldó képességhez általában ugyanúgy hozzátartozik egy IQ-tesztben is a sebesség, mint ahogy a való életben is.
ezért mondom, hogy végeredményben a teszt felvevőjének a rugalmasságán múlik a dolog. ha nem egy álláshoz írod meg, hanem mondjuk egy pszichológus veszi fel veled a tesztet, és erről egy hivatalos eredményt kapsz, akkor kizártnak tartom, hogy plusz időt kapjál, mert akkor már nem lehetne megmondani, hogy mennyivel kevesebbet írjon a papírra...
"simán nem igaz, hogy "aki gyorsabb, az nyilván jobb" ha IQ tesztről beszélünk"
hát pedig ha az adott IQ-teszten valaki azért nem ér el egy értéket (amelyet amúgy másnapig gondolkodva elérne), mert nincs rá ideje, akkor mégiscsak az lesz az eredmény, hogy "aki gyorsabb, az jobb (eredményt ér el)". szerintem könnyen belátható. bár lehet, hogy csak nekem tűnik annak.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Kedves Hetedik Válaszoló! Pontosan ezt fogom tenni.👍 Volt olyan helyzet is párszor, amikor meg kellett oldani egy feladatot, problémát, és tök hamar sikerült- de nem is időre, stresszelve kellett megcsinálni, az igaz. 😃 Amiről tudom, hogy időre megy, ráadásul még az arcomba is nyomnak egy stoppert, mint pl. az online próbateszten, ott sajnos gyakran elfog a stressz, bármennyire is könnyű a feladat...
Az IQ teszten pedig nem egyedül leszek úgy tudom, hanem szakemberek stb. Azt mondják, sok Aspergeres jó eredményt ért el ezeken a hivatalos teszteken, de el nem tudom képzelni, hogy egy autista ( akár Aspergeres) embernek hogy nem jelent ez az időkorlát plusz ismeretlen emberek jelenléte okozta stressz gondot a feladatsor megoldása közben?!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!