Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hagyatèki eljárás több mint...

Alexandria007 kérdése:

Hagyatèki eljárás több mint egy év után elévül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 31 éves édesanya vagyok. 3 évesen elváltak a szüleim Édesanyám nevelt fel.Ez idő alatt talan 7-szer találkoztam Apámál. Tavaly áprilisban meghalt. Idén márciusban tudtam meg, jelenleg ahol lakom . Kaptam korábban már 2 levelet amiről nem tudtam, a gyerekeim apjával 5 éve külön váltunk és ő él tovább a családi házban ami szerinte sose volt közös így utólag de ez már nem is lényeges. De nem adta át a leveleimet ami még oda ment sajnos.

Így későn tudtam meg azt is,hogy a Navhoz került az egész, és egy összegben követelte a köztemetés díjat ami 264000 Ft.Próbaltam részlet fizetést írásban kérni,de elutasítottak.

Mára már tiltják a fizetesemből... Úgy tudom hajléktalan volt, és soha nem volt semilye. Tudtommal èn vagyok az egyedüli gyereke. De hagyatéki tárgyalásról nem tudok azóta se. Ha lehet hagynám is,de ugyan akkor tartok attól is,nehogy valami adósságot rám verjenek úgy mond. Ilyenkor mèg lehet valamit tenni, vagy lezárhatják nélkülem? Vagy ne is foglalkozak vele? Esetleg sajnos járt már valaki hasonló helyzetben?

Vagy például szerintem nem volt tbj-e se és a kórházban halt meg...hogy annak lesz e következménye felém esetleg?

A Szegedi Polgármesteri írodától amikor kaptam a levelet semmire nem tudod választ adni...



#hagyaték #Nem tartottam az Apámál a kapcsolatot #Köztemetés de nem volt hagyatéki
2021. nov. 16. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni értelmesen, miröl van szó?

NEm világos, ki halt meg - édesanyád vagy édesapád.

Miért érdekes, hogy te anya vagy, illetve hogy a gyereked apjával nem éltek együtt?

2021. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megtudni melyik közjegyző tárgyalta a hagyatékot és milyen eredménnyel. Ha esetleg teher van a hagyatékon és az több, mint a többi hagyaték értéke, akkor elutasíthatod az örökséget, de ehhez tárgyalás kell. Az pedig alighanem lezajlott. Pontos felvilágosítást a fentebb említett közjegyző tud adni.
2021. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!