Lehetséges e a videóim hírdetése/reklámozása nélkül feliratkozókat gyűjtenem?
Csak akkor, ha az indexképen egy jó adottságú nőstény látható meg egy nagy piros nyíl ami a semmire mutat. Az sem árt, ha a címben több az emoji, mint a betű.
Legyen egy 20 másodperces intro valami divatos dubstep zenével, ahol a csatorna neve van kiírva és ütemenként változik a felirat színe.
Kezdd azzal a videót, hogy iratkozzatok fel, nyomjátok meg a csengőt, majd mondd el hogy milyen szar napod volt, majd ismételd el a videó címét 10 féle képpen.
Én viszont nem erre voltam kíváncsi.
Az első válaszolónak köszönöm a választ!
Lehetséges fizetett hirdetés/reklámozás nélkül is közönséget szerezni, de önmagában csak heti rendszerességgel publikálni nem elég (bár jó kezdet). Nem elég csak publikálni valamit, az is nagyon fontos, hogy mit és hogyan publikálsz. Érdekes téma, jól felépítve, jól kivitelezve, jó címmel, jó indexképpel, jól felépített leírással, kulcsszavakkal.
A YouTube célja, hogy a felhasználók minél tovább nézzék az ajánlott tartalmakat. Akkor fogja ajánlani a videóidat, ha azt látja, hogy sokáig csinálod rendszeresen ÉS akik megnézik a videóidat, azokat érdekli, minél tovább nézik azokat, egyik videódról átkattintanak a másikra, maradnak kommentelni, lájkolják, feliratkoznak.
Neked is mindenképp erősen ajánlott dolgozni rajta, hogy minél több emberhez eljussanak a videóid, minél többen megnézzék olyanok, akik nem csukják be az első 10 másodperc után, hanem végig, vagy minél tovább nézik.
Ezt kell szolgálnia mindennek, amit csinálsz. Olyan indexképet csinálni, ami kattintásra ösztönzi a nézőket, ha meglátják, DE utána a videóval ott is kell tartanod őket, különben romlik a nézőmegtartás és a YouTube kevésbé fogja ajánlani a videóidat.
Olyan címet kell adni, ami figyelemfelkeltő, ha meglátják ÉS lehetőleg találatként minél esélyesebb, hogy feljöjjön, amikor rákeresnek valamire (legyen elég népszerű, hogy sokan keressenek rá, de annyira ne, hogy sok találat is legyen róla, így van legjobb esélyed találatként megjelenni). De itt is figyelned kell rá, hogy amikor a YouTube kiadja a videód találatként, akkor minél tovább nézzék, akik megtalálják, mert csak ez győzi meg a YouTube algoritmust, hogy érdemes ajánlani téged. Ha rögtön becsukják, elkattintanak, akkor a YouTube azt látja, hogy hiába ajánl, nem érdekes a videód a nézőknek, így nem ajánlja majd tovább...
#6
Köszönöm a jól átfogó választ! Nagyon hasznos!
Sokat próbálok kutakodni a témában és végre már a gyakorlatban is tesztelgetem. Ám erre a konkrét kérdésre leírva még nem találtam választ sehol.
Nyílvánvaló, hogy ez a videók témájától, minőségüktől és hangulatuktól vagy előadásmódjaiktól kezdve megannyi dolog függvénye lehet.
De akkor a lényeg az, hogy nagyobb reklámozások nélkül is lehet azért haladni, még ha nem is nagy iramban. :)
Attól függ, mit nevezel "nagyobb reklámozás"-nak. Hagyományos értelemben vett fizetett reklámra költened nem kell. Sőt eleinte valószínűleg nem is volna érdemes. Különösen, ha bármilyen szakmai háttér nélkül, nulláról építkezel és csak hobbi próbálkozás. Mert eleinte még nem kiforrott, amit csinálsz. Csupán próba verziója annak, amivé majd (évek múlva) akkor fog válni, ha már belejöttél és már jól fog menni. A próba verziót viszont nem biztos, hogy érdemes drága pénzért hirdetni. Azért sem, mert akiket hirdetéssel be tudsz rá vonzani, lehet, hogy csalódni fognak benne és nem akarják majd tovább nézni.
Persze vannak különféle hirdetési lehetőségek, amikkel lehet és talán érdemes is élni. Valahol az is egy hirdetése a videóidnak, hogy elküldöd ismerősöknek, hogy nézzék meg. Az is, hogy megkéred a nézőket, hogy lájkolják és osszák meg másokkal, akiket érdekelhet. És ha olyan videókat csinálsz, amit a tartalma miatt meg is akarnak mutatni másoknak, akkor meg fogják tenni. Sőt valahol az is reklámozás, hogy olyan videókat csinálsz, amit kérés nélkül, maguktól is meg akarnak mutatni az emberek egymásnak (lásd még vírus videók).
Az is egy reklámozási lehetőség, hogy különböző TÉMÁBA VÁGÓ fórumokon, csoportokban megosztod azokat a videóidat, amik az ott zajló beszélgetéssel kapcsolatban hasznosak, érdekesek a többieknek, ezért aztán ők nem spammelésnek, nyomulós reklámozásnak fogják érezni, hanem értékes, hasznos megosztásnak.
Sőt valahol az is egyfajta reklám célzatú gondolkodás lehet, hogy olyan témákat, úgy dolgozol fel, aminek előtte utána néztél, hogy mennyire népszerű, hogyan keresnek rá az emberek, így nagyobb eséllyel fogják megtalálni, miután kitetted.
A Google is szokott ingyenes hirdetési lehetőségeket ajánlani 10-20e kupon, amit "elkölthetsz" hirdetésre, hogy rávegyen, hogy kipróbáld, mit lehet vele elérni. Azt relmélik, hogy rászoksz miatta a hirdetésre. És ha bejön, végülis miért ne tehetenéd meg? Sokan vannak, akik Instán és más közösségi platformokon is hirdetnek kisebb összegekért, hogy növeljék a követő táborukat. Állítólag, ha sikerül jól használnod a hirdetési lehetőségeket és tényleg olyan közönséget vonzol vele a csatornádra, akiket érdekel a témád és a videóid, akkor 1-1 mekis menü árát bárkinek megérheti elkölteni havonta, vagy még ritkábban.
Viszont különösen egy frissen induló, még kiforratlan, tanulgató, útját kereső csatornánál bármilyen hirdetésnek NAGY veszélye, hogy hirtelen nagy figyelmet összpontosít a csatornára, de ha nem megfelelően célozva történik, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olyanok fogják felfedezni, akiket tényleg érdekel, akik nézőivé válnak mad. És ahogy korábban is írtam: ha sok ember, de csak nagyon rövid ideig nézi a videóidat, hamar elkapcsolnak mert nem érdekli őket, akkor azzal egy hirdetési kampányban akár menthetetlenül is lehúzhatják a néző megtartási statisztikát, amivel többet ártanak, mint használnak.
A célod, hogy minél többen, de minél tovább és rendszeresen is nézzék a videóidat. Akiket a témával, nézők ajánlásával, keresési találatokkal, organikusan tudsz elérni, azok nagyobb eséllyel ilyenek. Bármilyen hirdetést alkalmazol, annak minél inkább ezt a célt kell segíteniük.
Akik profi média múlttal, komoly üzleti vállalkozásként indulnak a neten, mint pl. legutóbbiként talán Friderikusz, ők teljesen más kategória. Ők (Fridi kezdő adásának hangulata dacára) nem most kezdik megtanulni, mit hogyan és pláne nem hobbiból csinálják. Náluk ez kő kemény üzlet és nem utolsó sorban anyagilag is megtehetik, hogy már az indulásába rengeteg pénzt fektessenek (profi technika, profi szakmai háttér, profi stáb az előkészítéshez, profin kitalált technikai, tartalmi, üzleti koncepció, reklám kampány, szponzorációk és hirdetésszervezés). A produkció minden résztvevője sok évtizedes tévés, média, üzleti szakmai múlttal vág bele az indulásba. Ők megtehetik, sőt meg is kell tenniük, hogy orrba-szájba hirdetnek és költenek is rá, hogy már az első adásnak is hatalmas nézettsége legyen, hiszen már az első adás nézettségét is eladták a hirdetőknek, már abból is reklám bevételt akarnak és tudnak is csinálni. Ez viszont nekik sem menne reklám nélkül. De nekik van a reklámra is olyan profi stábjuk, akik pontosan tudják, mi hogyan működik, mit hol és hogyan érdemes hirdetniük, hogy a várt hatást érjék el vele.
Nagyszerű gondolatok, köszönöm!!
Eléggé hiányosan vezettem fel a kérdésemet vagyis utólagosan nézve nem helyesen, mivel ezeket a csoportokat, amik a "videóim témájába vágnak" a közösségi platformokon felkerestem és csatlakoztam is hozzájuk, ott rendszeresen posztolom ezeket a videókat egyszer, amikor elkészülnek.
Tehát én is reklámozom őket, viszont ez nem a fizetős kategória. Mivel hobbi szinten csinálom és élvezem, ezért nem akarok érte (a reklámozásért) pénzt adni.
Ugyanakkor jól tudom, hogy rengeteg mindenen javítanom kellene, mert nagyon amatőr. Várom arra, hogy kiforrhassak és minőségibb dolgokat tudjak produkálni.
A téma sajnos abszolút nem egyedi, sokan művelik már. Próbálom megtalálni azt a részét, amivel elkülöníthetem majd a többiekétől.
Köszönöm a válaszod!
Sokan mondják (itt pláne), de tévedés. Attól, hogy valamit sokan csinálnak, még egyáltalán nem biztos, hogy nincs rá szükség. Nézd meg, mennyi féle kávézó, étterem, kisiparos és egyéb tud egymás mellett megélni. Nézd meg mennyi YouTube csatornának sikerül ugyanabban a témában is sikeresen működnie.
Nyilvánvaló idő hátrányban vagy azokkal szemben, akik már évekkel ezelőtt elkezdték csinálni és az eltelt idő alatt mostanra (vagy már régebben) sikerre jutottak.
Jóval később indulva evidens, hogy jóval később fogsz ugyanoda eljutni. A körülmények is folyamatosan nehezednek, mert régebben, amikor még kevés volt a tartalom, a YouTube többet segített a befutásban, könnyebb volt nagyobb figyelmet szerezni. Ma már sokan csinálnak sok mindent. Majdnem annyi a tartalom gyártó, mint amennyi a tartalom fogyasztó. Az algoritmus kevésbé támogató, erősebben szűri, hogy mit mennyire ajánl, nehezebb most befutni, mint régen volt. De nem lehetetlen. Ha jó, amit csinálsz, értékes a nézőidnek, akkor be lehet futni. Viszont nem elég csak jó videókat csinálni hozzá. És azon felül is sok mindent meg kell tenni a sikerért. Sok tanulni való van vele, de tanulható. Aki kitartóan (és lehetőleg okosan is) csinálja, az beletanul és menni fog neki. Aki lemond a lehetőségről és meg sem próbálja kihozni magából, amit lehet, az semmire nem is fogja vinni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!