Amikor különböző élelmek vízfogyasztását vizsgálják, mi történik azzal a vízzel?
Az egy dolog, hogy egy quarter pounder hamburger elkészítése 660 gallon vizet használ, de az a víz abszolút eltűnik a földről, és soha nem alakítható vissza víz állapotra?
A kérdésem arra irányul, hogy mekkora része marad meg ennek a víznek, amit az élelmiszerek készítésére fordítanak. Kalória arányban tényleg nagyon rossz az elpocsékolt víz aránya a hús, és állati eredetű élelmiszereknek a növényi élelmiszerekhez képest, vagy ez invalid információ/propaganda?
Egy negyed font (kb. 11 dkg) húst tartalmazó hamburger elkészítéséhez mi a fenének kell másfél hektoliter víz?
Nem, nem tűnik el. Teljes egészében megmarad. Nem kell visszaalakítani, a természet saját maga megoldja.
Én is olvastam hasonló számításokat, de laikusként nem tudom ellenőrizni, vajon mennyire pontosak. Az elgondolást persze értem, arról van szó, hogy azok a mezőgazdasági és ipari folyamatok, amelyekkel a zöldtakarmánytól eljutunk pl. a húspogácsa gyártásáig, elvileg vízigényesebbek, mint a pusztán növényi eredetű táplálékok előállítása.
A felhasznált víz természetesen nem "tűnik el", csak annyira szennyeződik, hogy alkalmatlanná válik emberi felhasználásra, és szinte lehetetlen, vagy borzasztóan költséges lenne újra megtisztítani. E azonban nem jelenti azt, hogy végül ne kerülne vissza a víz természetes körforgásába, de ez egy lassú folyamat, és közben sok szennyező anyag kerül a természetbe (műtrágyák, tápszermaradványok, antibiotikumok stb.).
1,
beleszámítják, hogy mennyi kell a takarmány előállításához, mennyit iszik a tehén, mennyi kell az istálló takarításához, plussz áfa, köfa, béfa, meg ami eszükbe jut.
Nem tudom, minek köszönhetem a lepontozást (#2 vagyok).
Leszögezem, hogy én szeretek húst enni, és nem mondanék le róla, főleg nem ideológiai okokból és fanatikus vegánok erőszakos kampányának a hatására.
Viszont azért azt nem lehet vitatni, hogy a mezőgazdaság és az élemiszeripar rengeteg szennyező anyagot bocsát ki. Sajnos lassan már 8 milliárd ember élelmezéséről beszélhetünk (nem beszélve a fejlett világ egyéb luxusigényeiről), nem csoda, hogy globális szinten komoly hatással van az ökoszisztémára. Aki ezt tagadja, az nincsen tisztában a realitásokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!