Miért nincs egy normális youtube alternatív sem?
Lol, a naivitas... Aranyom, van neked fogalmad rola mibe kerul egy ekkora rendszer fejlesztese es uzemeltetese? Honnan van ra penze a google-nak szerinted?
Az alternativ szolgaltatok leginkabb a nyomorult, mindenhonnan kitiltott szelsosegesek gyujtohelyei, komoly cegek ott nem reklamoznak es nem adnak penzt, igy aztan savszelesseg alig-alig van, a platform bena, a kozonseg hasonlokepp.
"Az alternativ szolgaltatok leginkabb a nyomorult, mindenhonnan kitiltott szelsosegesek gyujtohelyei„
Liberális szólásszabadság,aki nem libsi vagy komcsi az NÁCZI.
"CSomóan kritizálják is a youtubot. De senki sem csinált egy alternatív oldalt se ellene."
BitChute, de azt mindössze egy emberke üzemelteti, és sajnos a főoldalon a normális csatornák (pl. youtuberek tartalékcsatornái) és a holdkóros laposföld stb. hívők csatornái egy kalap alá vannak véve. Amíg ismeretlenül nem lehet egyből megkülönböztetni őket a legaljától addig nem fog sokra menni az oldal.
A Hundub pedig Facebook-klón akart lenni, de amíg nem egyértelmű kik állnak mögötte (és így kiknél landolnának az adataim) addig ez nálam a "kizárt dolog hogy használjam" kategória.
a dolog úgy működik, hogy valaki előáll egy remek ötlettel, csinál egy oldalt. beletesz egy rakás pénzt a felépítésébe, üzemeltetésébe és próbál vele olyan dolgokat nyújtani, amik miatt minél többen odaszoknak majd. az oldal elkészítése, üzemeltetése, karbantartása, fejlesztése és különösen a rengeteg marha nagy helyigényű videó tárolása iszonyatosan költséges dolog. a YouTube és más cégek is azért költenek rá egy rakás pénzt, hogy amikor sikerül népszerűvé válnia a szolgáltatásuknak, akkor valamilyen üzleti megoldással sikerüljön belőle bevételt termelniük és megtérüljön számukra a megelőlegezett iszonyatos mértékű befektetés.
amíg kevesen ismerik az adott oldalt és még kevesebben gyártanak rajta tartalmat, addig a kevés tartalomgyártó sok embert el tud érni. minél többen kezdenek tartalmat gyártani arra a platformra, annál inkább megoszlik, hogy ki mennyi mindent lát, egyre inkább szükség lesz terelni, irányítani a forgalmat. minél több a tartalom és pláne a felhasználó, annál inkább odaszoknak a hirdetők, akik a közönség szeme elé akarnak kerülni. a hirdetők oda mennek, ahol a nézők vannak. a nézők meg ott vannak, ahol van mit nézni.
a nagy cégek nem (csak) tönkreteszik a YouTube-ot, hanem eltartják a működését. a nagy és népszerű tartalomgyártók azért gyártanak tartalmat, mert pénzt kapnak érte. részben közvetlenül a cégektől, részben a YouTube-tól, akik szintén a cégtől kapják a pénzt a reklámok megjelenítéséért.
sokan csinálnak persze lelkesedésből is tartalmat, de ahhoz, hogy valaki jó és értékes tartalmat tudjon csinálni, pláne hosszú távon képes legyen erre, az kell, hogy minél több ideje, energiája legyen rá és minél inkább megérje neki. aki csak lelkesedésből, a maga örömére csinálja és nincs belőle semmi bevétele, az előbb-utóbb abbahagyja, mert ha nincs belőle bevétel, akkor mást kell csinálnia mellette, helyette. az ilyen tartalomgyártóknak előbb-utóbb eljön a döntési helyzet, hogy a munka, család, szabadidő, pihenés, egyéb hobbik rovására menő tartalomgyártáshoz vagy a többihez ragaszkodnak jobban. akinél a tartalom képes részben vagy egészben is megélhetést biztosítani, azok maradnak és csinálják profin. a többiek meg egy idő után abbahagyják - sokuk általában még jóval azelőtt, hogy egyáltalán képes lenne jól csinálni is.
ha a nagy YouTuberek átmennének más platformokra, azzal egy rakás pénzről le kéne mondaniuk. még akkor is, ha a YouTube-on is fent maradnak, csak máshova is felteszik a tartalmukat. mert aki máshol nézi meg a videóikat, nem a YouTube-on azzal kevesebb lesz a nézettségük a YouTube statisztikában, hiszen ott ezek nem nézik őket.
ez pedig veszteség a nézőszámban és a nézőszám alapján kapják a pénzt. illetve mivel a nagy cégektől kapják a pénzüket a YouTuberek, nekik csak akkor érné meg nekik átmenni egy másik rendszerre, ha ott ugyanúgy kapnának pénzt a nagy cégektől (akár ugyanazoktól, akár más cégektől ugyanannyi pénzt).
a YouTube-ot csak azok hagyják el, akiket a YouTube nem hagy tovább működni a tartalmuk jellege, leginkább szabálysértő volta miatt.
vagy akik máshol egyéb, akár komolyabb lehetőségeket kapnak. Joe Rogan azért hagyta ott a YouTube-ot, mert a Spotify fizet neki érte, hogy ezentúl náluk csinálja a műsort, mert így próbálják a közönséget (és aztán a közönség miatt a hirdetőket is) átcsábítani magukhoz a YouTube-ról...
az alternatív oldalaknak is az a célja, hogy minél hamarabb minél több nagy céget is megszerezzenek, mert önmagában a sok tartalommal és annak sok nézőjével csak költség van. a költségeket pedig valamiből fizetni is kell. ha nincsenek nagy cégek, akik hajlandók fizetni a reklámért, akkor a tartalom előállítónak kellene fizetnie az oldal használatáért is, nem csak a saját tartalma előállításáért. csakhogy akkor nekik még ezt a költséget is ki kellene valamiből termelniük. a nagy cégek nélkül pedig erre csak az a lehetőség volna, hogy a nézőikkel fizettetik meg az összes költségüket.
a másik lehetőség, hogy a közönség fizessen a tartalom előállításáért a tartalom gyártónak, meg akár közvetlenül, akár a tartalom előállítóján keresztül a platformnak is a rendszer biztosításáért és működtetéséért. vagyis végső soron a két verzió ugyanaz: vagy te fizetsz a tartalomért, meg a platform használatáért, vagy elfogadod, hogy a YouTube meg a nagy cégek összedobják és neked csak nézni kell ingyen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!