Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lesz az idei tél...

Milyen lesz az idei tél 2020-2021?

Figyelt kérdés

Ahány oldal annyi forgatókönyv.

Ti olvastatok valamit? Kinek hisztek?



2020. okt. 20. 17:45
A kérdező szavazást indított:
Enyhe
Hideg
Befagy minden testrésünk
Nem tudom
21 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fagyos,hideg,enyhe,napos,szeles,borús,esős,havas.Ezek felváltva.
2020. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ahány oldal annyi forgatókönyv.


Persze, mert tudományos igényű időjárás előrejelzést maximum két hétre lehet adni. Maximum valamiféle globális jelenségből lehet hosszabb távra előre jelezni, pl. egy nagyobb vulkánkitörés után valószínű, hogy az átlagnál alacsonyabb hőmérséklet várható. Illetve a globális klímaváltozásból lehet tudni, hogy itt Európa közepén a telek egyre enyhébbé válnak, de a klímaváltozás gyengíti a poláris örvényt, ami gyakoribb, és egyre inkább délre eljutó hidegbetöréseket okoz. De ez egy általános trend, hogy ez mennyire valósul meg konkrétan a következő télen, azt csak az tudja, akinek kristálygömbje, vagy időgépe van.


> Kinek hisztek?


Nem hiszem, hogy az időjárás előrejelzés hit kérdése kellene, hogy legyen. Nem tudjuk, milyen lesz a tél. Majd télen megtudjuk.

2020. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából 7-10 napnál tovább nagy nagyon lehet meteorológiai előrejelzést készíteni, vagy amik vannak hosszabb tendenciák, azok már csak a sokéves átlaghoz simulnak általában. Persze vannak több hónapos anomália előrejelzések is, de ezek vagy bejönnek vagy nem.

A jelenlegi ilyenek (pl. az ECMWF több hónapos előrejelzése) alapján én azt szűröm le, hogy a legutóbbi télhez hasonlóan alakulhat a mostani is, erős nyugat-keleti áramlási képpel. Így inkább annak lehet nagyobb esélye, hogy enyhébb óceáni légtömegek érik el hazánkat, amennyiben viszont a ciklonok pályája északabbra húzódna, akkor fölöttünk kiépülő anticiklon mellett beállhatna a tartósan ködös idő, mint ami pl. idén januárban is volt. Viszont kisebb az esélye a mediterrán ciklonos havazásoknak, és a szibériai száraz anticiklonáris hidegbetöréseknek is.

De persze ezek tényleg olyanok, hogy vagy bejönnek, vagy nem, az utolsó szó mindig az időjárásé.

2020. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!