Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy hűtitek a házat ebben a...

Hogy hűtitek a házat ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Ha nincs klímám, 2 emeletes és az emeletre ömlik a meleg a fsz-ről. Gyerekszobák vannak fent, de mint a szauna. Hiába van nyitva az ablak egész éjjel, meg sem mozdul a levegő. Ötlet?
2010. júl. 17. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:

1-2 ventillátort szerezzetek be. Mikor este lehül a levegö mindent kinyitni és a ventillátorral jáartni a levegöt.


ezt reggel is míg a kinti hö eléri a szoba hömérsékletet. akkor becsukni minden ablakot, lehúznia redöynöket, vagy ha az nincs minden sötétítöt becsukni. ég bukóra sem szabad hagyni az ablakokat. akkor szabad kinyitni az ablakot ha a kinti hö alacsonyabb mint a benti.

2010. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én tegnap már nagyon kész voltam.

Mi panelba lakunk,a 3. emeleten!Borzalmasz,28°C van bent,most már kint is...

Tegnap nagyon sz*rul voltam már,úgyhogy mivel egyedül voltam a nappaliból átvittem a ventilátort a szobámba és kb. tőlem 15cm-re volt bekapcsolva 3.fokozaton.Na az jó volt:)


Egyébként nálunk sem mozog a levegő,már kezdek megőrülni:(

15/L

2010. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, és napközben sokszor vizezzétek az arcotokat,karotokat.

Nagyon jó lehet ha egy kis törölközőt bevizezel és azt teszed magadra.

Esetleg még este slaggal lehetne locsolni a ház oldalát,mert a víz hideg és hűti a ház falait:)

15/L

2010. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Panel, "hőszigetelt" ház. Egész este ablak kinyit. A kinti 34°C így bent csak 32°C, még tűrhető. :D
2010. júl. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hú,akkor mi még jobban jártunk.Nálunk "csak" 27-29°C van általában....
2010. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az átlag 29-30...Mi is csak ventilátorral húzzuk valahogy:D
2010. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi egy négy emeletesben lakunk, a léegfölső szinten. Reggel 8-kor van 31°C. Minden ajtó, ablak tárva nyitva van, de semmi légmozgás nincs. Van egy ventillátorunk, azért veszekszünk egész nap :D Meg a redőnyök félig le vannak húzva, és naponta többször zuhanyzok hideg vízben, és locsolom magam vízzel.
2010. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy bekapcsolom a ventilátort, majd az elé az asztalra teszek egy tálba hideg vizet, és jeget teszek a vizes tálba. Ez sokkal jobban hűti a szobát, mint csak a sima ventilátor, mivel hideg víz párolog.
2010. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor még mindig én tartom a rekordot a 34,7°C-os 4. emeleti panellal. Ventilátorral ki lehet bírni.
2010. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vettünk klímát, meg is jött a lehülés. Nem baj, így is megérte. :D
2010. júl. 18. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!