Mi a célszerubb: forkolni a bitcoint, vagy létrehozni uj kriptovalutát?
""ekkor történik arbitázs. az adott tőzsdén esik az ára, s rengetegen vesznek s eladják más tőzsdéken. ettől viszont az adott tőzsdén felmegy az ára."
Egyvalamit felejtesz el: arbitrázs csak szarul működő piacon létezik. Egy kellően szabályozott piacon nem." Ezt csak te találtad ki, ez, hogy nincs arbitázs lehetőség inkább egy centralizált piac sajátossága lenne. A szocializmusban voltak pl. kötött árak, ott nem volt arbitázs lehetőség, max. a feketepiacon. De pl. a használt piacon is meg lehet ezt csinálni. Vagy az is szarul mukodik?
"Bitcoin esetében pedig mindegy ki kit ver el."
Nem, nem mindegy, ugyanis a bitcoin mögött semmiféle felügyeleti szerv nincs. Tehát az értékét bárki önkényesen meghatározhatja. Ha holnaptól kijelenti valaki, hogy mostantól hatszázmilliárd bitcoin egy hamburger, akkor rábsztál, de keményen. És hiába mész oda mutogatni nekik az algoritmusodat, közlik veled, hogy ennyi az annyi, ha nem tetszik, mehetsz a rákba.
"Ha viszont eladja bukóban akkor nem vagy bukik vagy nem, hanem biztos bukik. És ehhez még jósnak sem kell lennem."
Ha pedig nem adja el, ott rohad rá a tömérdek bitcoin, amit ki tudja meddig bányászott, mennyi hardver- és áramköltsége volt.
Tudod, így járt az Ethereum, az OneCoin, a BitConnect...tovább is van, mondjam még?
Tehát veszteséget termelt? Bizony azt. A csúnya áltudomány matematikát te meg nem kerülöd sehogyan.
"Nyilván nem az használja, aki nem használja, hanem az használja, aki használja."
LOL, és ezzel most mit akartál bizonyítani vagy cáfolni?
Csak mert egyiket sem sikerült.
"Létezik bitcoin kártya is s ahhoz még érteni se kell hozzá."
Igen, létezik, a bibi ott van, hogy a boltok 99,99 százaléka nem fogadja el. Az a 00,01 százalék, ahol pedig igen, ott van valahol Budapesten a Hős utca mélyén, ahova a lőtéri kutya nem jár hugyozni se.
"De azt még a bitcoinosok közül is csak kevesen használják."
Vajon miért? Ha ilyen hipiszupi dolog, miért nem használják többen?
Nem kell rá válaszolnod, költői volt a kérdés.
"Nyilván az sok száz éves papírpénzt többen használják, mint a néhány 10 éves bankkártyát"
A fizikális pénzt azért használják még mindig sokan - és egyre többen - mert egyrészt ez a legkényelmesebb, másrészt ezt fogadják el a legtöbb helyen, harmadrészt pedig ennek a legkisebb a járulékos költsége, tekintve hogy a pénzverés állami monopólium, a költségeit is az állam állja, nem rajtad vasalják be.
Bankkártyát jellemzően azok használnak, akiknek van jelentős megtakarításuk, banki kedvezményezettek, vagy egyszerűen csak kőgazdagok. Tekintve, hogy a bankkártyának rengeteg mögöttes költsége van, amit szépen ráterhelnek a tulajdonosra (és ez még csak a bankkártya költsége, a számlavezetési díjról egy betűt nem írtam). Bankkártyahasználattal te hosszútávon sokkal több pénzt veszítesz, mint készpénzhasználattal. Megint az a csúnya matek.
Bitcoin-kártyát pedig a nagyon naivak és a nagyon ostobák használnak.
"Ezt csak te találtad ki"
Ez közgazdasági tény. Arbitrázs jól működő piacon nem létezik. Akkor se, ha nekiállsz itt méltatlankodni, mert nem tetszenek a tények. Majd egyszer tévedj be egy egyetemi előadásra, sok érdekes dolgot fogsz hallani.
" ez, hogy nincs arbitázs lehetőség inkább egy centralizált piac sajátossága lenne."
Arbitrázs létezhet centralizált és decentralizált piacon is, tehát ez is egy baromság.
"De pl. a használt piacon is meg lehet ezt csinálni."
Te figyukaaa, a "piac" fogalma nem egyenlő a piactér fogalmával!
"A szocializmusban voltak pl. kötött árak, ott nem volt arbitázs lehetőség, max. a feketepiacon."
Még szerencse, hogy marhára nem így volt. Ha éltél volna akár egy percet is a szockóban, ezt tudhatnád magatól is. Ott volt kapásból pl. az autópiac, a vas- és színesfémhulladéktelepek, ahol mái napig lehet arbitrálni több-kevesebb haszonnal. Kevesen csinálják, mert elég nagy induló tőke kell hozzá (és egy teherautó se árt), ettől még létezik.
"Vagy az is szarul mukodik?"
Igen, szarul működik, ezt bátran állíthatom. Vagy szerinted jól működik? Ha igen, miért is van állami piacszabályozás? Biztosan az állam a hülye, amiért nem akar még egy 1929-et átélni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!