Semmi. A tibeti szerzetesek CSAK rizst esznek, a középkori parasztok meg csak borsót ettek.
2019. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Egy idő után fradista lesz tőle.
2019. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
1. Miből gondolod, hogy a tibeti szerzetesek csak rizst esznek? Mármint melyik szerzetesek? Most néztem a keresőben, mert erről így eddig még nem hallottam, de a keresési eredmények sem mutattak ilyet. Ráadásul korábban olvastam már a tibetiek - és azon belül szerzetesek - étrendjéről, de akkori olvasmányokból sem rémlik ez.
Persze, olvastam fogadalmakról, hogy pl. valaki úgy éri el a megvilágosodást, hogy naponta 1 rizsszemet fogyaszt, de úgy vélem, ez már más téma.
Tudsz egy linket küldeni arról, ahol nagyjából le van írva, amit te mondasz?
2019. júl. 19. 08:20
4/6 anonim válasza:
Ha mellé eszik megfelelő állati/növényi fehérjéket, zsírokat, akkor semmi. Alapvetően érdemes tudni, hogy léteznek eszenciális aminosavak, zsírsavak, amiket a szervezet önmaga nem tud előállítani, (a ch-k nem ilyenek). Ezeket külső tápanyagforrásokból kell bevinned. Illetve vitaminokat is (DEKA, BC). Valamint nyomelemeket (Na, K, Ca, Fe, Cu, Zn, As, stb). Ezért nem jó az egyoldalú táplálkozás, mert nem nagyon van olyan, hogy vmi mindent tartalmazzon. A kínaiak ezért is voltak sokáig nagyon alacsonyak, mert kb 100%-ban CSAK rizst ettek.
2019. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
Nem csak azt eszi, szokott enni minden nap zöldséget és gyümölcsöt is és újabban már sikerült vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, gyógynövényeket is magába vinnie. Valamiért ez utóbbira nehezen szánta rá magát.
...csak olvastunk egy könyvet (Cukorblues), az írója eléggé ellenjavallja a fehér rizst.
2019. júl. 19. 14:11
6/6 anonim válasza:
Itt nem a rizs a fő gond, hanem az egyoldalú táplálkozás. Ha vegetáriánus vagy vegán, akkor is ehetne változatosabban. Pl. rizs helyett más gabonák, borsó helyett más hüvelyesek, olajos magvak. Ha nem vega, akkor tojás, tejtermékek, húsfélék is. Ebben így kevés lehet a fehérje, a zsír és egyéb tápanyagok, pl. vas, cink. B12 és D vitamint mindenképpen kellene szednie, mert még vegyes táplálkozás mellett is nehéz belőlük eleget bevinni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!