Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej valóban egészségtelen?

A tej valóban egészségtelen?

Figyelt kérdés
Kiskoromban mindenki azt mondta ,hogy sok tejet iszom,az egészséges,mert sok kalciumot tartalmaz.Minden nap körülbelül 2-1,5 liter tejet iszom.A testkontroll nevű könyv pedig azt írja,hogy nagyon egészségtelen.Akkor most igyak vagy ne igyak?Ez itt a kérdés!
2010. júl. 9. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ki az a hülye aki azt a könyvet írta? Azért mert valaki ír valamit az évszázadok alatt bebizonyosodott dolgot el kell vetni? Ma minden hülye könyvet ír.Megtisztítatják az emberekkel az iható csapvízet olyanok akik a vízkémiához barmok.
2010. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
66%

Én is sok tejet ittam gyerekként és fiatal felnőttként is, és bizony gyakran volt légúti betegségem.

Olvastam kb. 15 éve a Testkontrollt és igyekszem nagyvonalakban betartani. Nem igazán reggelizek, "csak" gyümölcsöt, és alig iszom tejet. (Ételtársítással nem foglalkozok.) Sokkal jobban vagyok.

De nem vagyunk egyformák, van aki jobban lebontja a tejet.

Próba-szerencse.

2010. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen, egészségtelen. Javaslom olvasni. Ha nem enged tovább, iratkozz fel az email címeddel és akkor végig tudod olvasni.

[link]

A tej az egy állatfajta gyermek egyedeinek a mielőbbi fejlődéséhez van kalibrálva, nem az ember emésztéséhez. Sokkal többet árt, mint használ.

2010. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
inkább az elsőre hallgass....a csapvíztisztítók helyett ;)
2010. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
85%

Az első válaszoló intoleranciájáról jutott eszembe:

A laktózintolerancia

A laktóz (tejcukor) összetett cukor, melyet a laktáz nevű enzim alakít át egyszerű cukrokká, glükózzá és galaktózzá, amelyek a bélfalon keresztül a véráramba jutnak. A szükséges enzim teljes vagy részleges hiánya laktózintoleranciát okoz, ekkor a tejcukor nem emésztődik meg, nem szívódik fel, ozmotikus potenciálja miatt vizet szív a bélbe és krónikus hasmenést okoz. A fel nem szívódott tejcukrot a bélbaktériumok megerjesztik, ami savas székletet és felfúvódást eredményez (a fruktóz és a szorbitol nagy mennyiségű fogyasztása hasonló tüneteket produkál). A laktózintolerancia és a tejallergia nem keverendő össze egymással. Az utóbbi ritkán fordul elő felnőttkorban, tünetei kiütések, hasmenés vagy székrekedés, bronchitis, valamint véres széklet.

A laktózintolerancia világszerte gyakori betegség, amely lehet örökletes eredetű, de okozhatja a szervezetben folyamatosan alacsony laktázenzim-mennyiség (primer) vagy bélnyálkahártya-sérülések, illetve antibiotikumok szedése (szekunder) is.

2010. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Van olyan h tejallergia, de csak kevés embert érint.
2010. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Én is úgy tudom káros, de ha 1 héten megiszok egy liter tejet abba nem fogok belehalni. Tejallergiában szenvedek ami abban nyilvánul meg, hogy ha HÁZI és csak házi tejet iszok, akkor kipattog a bőröm. A bolti tejtől nem. Gondolom annyi műanyag és szárított kutyaszar van belekeverve, hogy semmi köze nincs a valódi tejhez.
2010. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jólesik a tej és nem vagy rosszul tőle akkor igyad nyugodtan. Ennyi a lényeg.
2010. júl. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az emberiség nem fogyasztja régóta, ezért nehezen bontja le as zervezete. ok, hogy sok benne a kalcium, e rengeteget meg kellene inni belőle, hogy fedezze a napi szükségletet, aza mennyiség pedig már problémákhoz vezethet. (nem tudod lebontani rendesen) Pár pohár tejcsitől nem lesz bajod, de ezt sem szabad túlzásba vinni, márpedig a 1,5-2 liter az sok.
2010. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 22:19-nek üzenem hogy Magyarország 2/3-a tejallergiában szenved.Azért ez nem olyan kevés!Azért mert a bulvárcsatornák,meg a bulvárlapok csak a cukorbetegekkel foglalkoznak,az nem azt jelenti,hogy más nincs!A lisztérzékenyek sokkal többen vannak.Egyébként hasonlitsuk már össze a 30 évvel ezelötti tejet,meg a mostanit...szerintem a válasz ott lesz a kérdésedben.Nem beszélve a mindennel vegyitett kajákról.Mitől van az hogy sokkal több az allergiás ember?!30 évesen lettem laktózérzékeny,nem csodálkozom.
2010. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!