Az embereket tényleg nem érdekli az egészséges táplálkozás?
Néha fel jövök ide, egy két ember írogat csak ide. Van aki mindig a zsírral jön és ilyen kérdéseket tesz fel. Aztán van egy válaszló, azt hiszem 63%on van, aki pedig a vegetáriánus táplálkozást reklámozza. Aztán még van pár ember itt, de aztán semmi.
Más fórumra is mentem, ott már egy éve nincs hozzászólás.
Az embereket csak összezavarja az "egészséges táplálkozás" témaköre, mert ilyen nincs. Kb évente más-más az, amit ennek neveznek,hol ez, hogy az az egészségtelen.
Emellett az emberek sem teljesen egyformák, van, akinek az egyik fajta étrend a megfelelö és van, akinek meg teljesen más.
Ami meg a 63%-os vegetáriánus válaszolót (meg ea 70%-os vegánt is) illeti, igencsak túlzásokba esik, ezért inkább negatív hatása van.
"Ami meg a 63%-os vegetáriánus válaszolót (meg ea 70%-os vegánt is)"
Jaja tényleg van egy 70%os is. Néha azt hiszem egy és ugyanaz, mert általában egymás után válaszolnak mindig, vagy valami rokon lehet még :D
Nem feltétlen rokonok, vagy ugyanazok, de mindkettö elég fanatikus és ezzel többet ártanak az elveiknek, mint gondolnák.
Ugyanis éppen az ilyen agresszív emberek miatt van annyi ellenérzés a húsmentes/állatmentes étrenddel szemben.
Hát nem tudom, nekem inkább te tűnsz fanatikusnak ( ami az egészségtelen taplalkozast illeti) kérdező. Nem ertem miért jó olyasmit hirdetni amivel másoknak ártasz?
Egyébként nem a vegetáriánus életmódot “hirdetem” mert nem tartom egészségesnek a tejtermékeket és a tojást sem.
Nem azt mondom hogy belehal az ember ha néha eszik de fontos a mértékletesség, és szerintem a legjobb kerülni az állati termékeket, főleg ami az ipari készítményeket illeti, amit az emberek nagyrésze fogyaszt sajnos.
A teljes értékű növényi táplálkozás híve vagyok. A veganizmus más, az világszemlélet kérdése, és egy vegán étrend is lehet ugye egészségtelen ha az ember késztermékeket fogyaszt vagy sok cukrot és egyéb vackot. A teljes értékű növényi táplálkozás lényege viszint pont az egészség és a hosszú, aktiv élet, ideológiától függetlenül. És pont ez az ami az emberi szervezethez a legközelebb áll, lévén hogy az ember legközelebbi rokona a majom is mindössze 3% állati eredetű élelmiszert fogyaszt pl rovarok ínség idején. Az embernek hála az égnek még arra a 3%-ra sincs szüksége :)
Hát nem tudom, nekem inkább te tűnsz fanatikusnak ( ami az egészségtelen taplalkozast illeti) kérdező. Nem ertem miért jó olyasmit hirdetni amivel másoknak ártasz?
Mi? Semmit nem hirdetek, teljesen ártatlan kérdés volt....
7. Nem értek az egészséges táplálkozáshoz, lehet jó a vega életmód, viszont, mivel biológiával foglalkozok, ezért a majmok táplálkozását eléggé vágom
Szóval a majmok többsége növény- és gyümölcsevő, néha rovarokkal táplálkozik (ezt ne nevezzük húsnak), és vannak halevő fajták is. A csimpánzok (legközelebb hozzá állunk genetikailag) és a páviánok rendszeres húsevők. A gorilla pl.: szinte teljesen növényt eszik.
A páviánok bármiféle húst/halat megesznek, de nem szeretik a rovarokat (ahogy én tudom), kistestű élőlényekkel táplálkoznak (akár kisebb majmokkal, antilopokkal is), de ha védekezés közben megölnek egy leopárdot, azt is megeszik.
A csimpánzok közül a törpecsimpánz (bonobó) nem szereti annyira a húst, kevésbé is agresszív. Inkább rovarokat fogyaszt, madarakat, talán kisebb majmokat. A közönséges csimpánz jóval agresszívebb, rendszeresen vadászik (csapatban), akár oroszlánra is (amikor a védekezés átcsap támadásba...), megfigyelhető a kannibalizmus, néha szomszédos csapatokat is megtámadnak. Bár a keleti és a nyugati fajták elkülönülnek (talán alfaji szinten is, de ezt nem tudom pontosan, viselkedésükben nagyon eltérőek), ha jól emlékszem, a nyugatiak agresszívebbek.
Az ember valahol a csimpánz fölött helyezkedik el húsevésben. A páviánok képesek kizárólagos ragadozó diétán élni, mindenképpen ez alatt vagyunk. Ha a legközelebbi "rokonokat" viszgáljuk, mindenképpen erős a tendencia a húsevés felé (bár a bonobó kissé fura), az ember ennek a "csúcsa". Lényegesen nagyobb a húsfogyasztásunk, mint egy emberméretű csimpánznak lenne. De nem ugrunk ki nagyon, ez nem valami alapvetően különleges. Viszont az előemberek fokozatosan több húst fogyaszthattak, aztán a neolitikumban volt egy erős recesszió, ezt is számold bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!