Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát bevitel? ❌

Szénhidrát bevitel? ❌

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Melyik órákba ne vigyünk be a szervezetbe már szénhidrátot? Azzal tisztában vagyok, hogy az esti órákban, de körülbelül a nap melyik órájáig vihetünk be szénhidrátot?


2018. ápr. 26. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó, egyértelműen nem nekem kell levennem a szemellenzőmet, mert te nem vagy tisztában vele, hogy mind a paleó, mind a ketogén étrendek súlyosan veszélyesek az egészségre. Ha szeretnéd, itt vannak az ezt alátámasztó kutatások:


[link] (a ketó diétának még a gyerekeknél is sikerült vesekövet kialakítani, hadd ne minősítsem ezt)

[link]


Mindemellett a test azt preferálja, ha a szükséges energiát szénhidrátból viszed be, ezen nincs mit vitatni, így működik az emberi test. És de igen, ha mondjuk 1200 ch helyett csak 200-at juttatsz be, akkor arra kényszeríted a vesédet, májadat, hogy egy olyan funkciót lássanak el (glükoneogenezis, ketózis pl.) amire alapbvetően nem lenne szükség, tehát, fölöslegesen dolgoztatod a szervezetedet. Ez az extra megterhelés hosszútávon a vesének pl. veseelégtelenséghez is vezethet.


A ketonok, amiket a zsírból alakít át a test, hogy energiához juthasson szénhidrát helyett,erősen savasítanak, ami a vesének rengeteg plusz munkát okoz. Emellett a bevitt többletfehérje a májat, vesét is megterheli.

2018. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

#11: Ezekkel próbálod bizonyítani, hogy a ketogén étrend káros? Az egyikből annyi derül ki, hogy ha 20-ból az az egy, aki hajlamos az orvosok által előírt ketogén étrend mellett vesekő kialakulására, akkor szedj kálium-citrátot, hogy ezt elkerüld. A másikból pedig az, hogy ha laboratóriumi rágcsáló vagy, aki ki tudja, milyen összetételű táplálékot kap, akkor jobb, ha nem ketogén étrenden vagy, ami amúgy sem ideális a fajod egyedei számára. Mivelhogy az egér rágcsáló, az ember pedig főemlős. Ugyanezen okból nem lehet sok értelmeset levonni abból, ha egy tudós nyulakat és kecskéket etet zsírral, ld. Ancel Keys.

200 gramm ch mellett semmi szükség nincs glükoneogenezisre (hiszen a szükséges ch rendelkezésre áll), ketózis pedig fel sem merül.

1200 gramm ch? Őrült sok egy ember számára, hacsak nem kapál kint a földeken egész nap, vagy maratonra készül, esetleg testépítő. De talán még ők sem tudnak ennyi ch-t felhasználni. A vesebetegség leginkább a cukorbetegekre jellemző, tudod, akiknek gondjuk van a szénhidrát-anyagcseréjükkel.

Többletfehérjéről senki sem beszélt. Sem ketogén, sem paleo étrenden nem kell több fehérjét enni, mint amennyi szükséges.

2018. ápr. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán nem őrült sok 60-70% ch egy ember számára, ez az átlagos működéshez szükséges.


Ami őrült sok, az 10% szénhidrát mellé 40-50% zsír és fehérje. Az egy 2000kcal-os étrendben

225-250g fehérje kb., ami egy brutál testépítő igénye. Egy 60-70kgs- embernek ebből normál aktivitás mellett 70-80g-náé többre nincs szüksége.

Zsírból pedig ez kb. 100g lenne... egy átlagos ember számára nagyon max. 70g javasolt! A normál érték pedig kb. 30-35g!!!


Nem tudom, ti hogy számoltok, de aminek értelme van biológiai szempontból: 0,8-1,2g fehérje/ttkg, max. 1g zsír/ttkg a maradék pedig fehérje. Minden más indokolatlan. 1,2g fehérje az aktív sporthoz is elég, 1,4 már csak versenysportban és testépítésben javasolt.


Tehát akkor térjünk vissza egy mondjuk 70 kilós fő 2000 kalóriás átlagétrendjéhez:

224-350 kcal fehérje (12-20%)

300-400 kcal zsír (15-20%)

A maradék pedig szénhidrát(1500-1100kcal 75-60%), logikus módon, hiszen a szénhidrát az egyetlen tápanyag, amit a test probléma nélkül fel tud dolgozni (HA nincsen többlet fehérje és zsír).


Mind a többletfehérje, mind a többletzsír súlyos károkat okoz:

[link]

[link]

[link]


"In conclusion, we have found evidence that dietary patterns that indiscriminate focus on low intake of carbohydrates in general and high intake of proteins in general, and reflect diets that have been frequently recommended for weight reduction, may be associated with increased total mortality if they are pursued for extended periods."


"low carbohydrate-high protein diets were statistically significantly positively associated with cardiovascular mortality among young women"


"Our results do not answer questions concerning possible beneficial short term effects of low carbohydrate or high protein diets in the control of body weight or insulin resistance. Instead, they draw attention to the potential for considerable adverse effects on cardiovascular health of these diets when they are used on a regular basis, without consideration of the nature of carbohydrates (complex versus refined) or the source of proteins (plant versus animal)."


"n summary, a diet high in acid-ash protein causes excessive urinary calcium loss because of its acid content; calciuria is directly related to urinary net acid excretion. Alkali buffers, whether chemical salts or dietary fruits and vegetables, reverse this urinary calcium loss.


Overall, the evidence leaves little doubt that excess acidity will create a reduction in total bone substance"


Egyébként az, ha nem tudod elolvasni az ez előtt fentebb linkelt tanulmányokat és értelmezni a következtetést, nem az én gondom. Mivel a ketogén étrended epilepsziás gyermekek gyógyítására találták ki, ezért ne csodálkozz, hogy ilyen betegséggel küzdő gyermekek az alanyok. Az viszont egyértelműen bizonyított, hogy vesekövet és egyéb panaszokat okoz, még fiatalok esetén is.

2018. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%

57%-os: a cukorbetegség oka a túlzott zsírbevitel, nem a szénhidrát. A TÜNETE az, hogy a test nem tudja feldolgozni a szénhidrátokat, melynek OKA az, hogy a sejtekben lerakódott zsír blokkolja az inzulint.

Az alacsony zsírtartalmú étrend képes megszüntetni az inzulinrezisztenciát és a kettes típusú cukorbetegséget, míg az alacsony szénhidráttartalmú diéta csak tüneti kezelés és sosem érhető el vele gyógyulás!

2018. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13: A belinkelt tanulmányok még mindig a túlzott fehérjebevitel hátrányait taglalják.

Még egyszer hangsúlyozom: a ketogén étrendben NEM LEHET a szükségesnél több fehérjét fogyasztani, mert akkor ugrott a ketózis, vagyis nincs értelme az egésznek.

A paleóban akármennyi fehérjét lehet fogyasztani, elvileg nincs megszabva, de annyi mindent lehet enni (rengetegféle zöldség, gyümölcs), hogy nem tipikus a "húst hússal" étrend. Akiket ismerek illetve akikről olvastam, azok mérsékelt mennyiségben fogyasztanak fehérjét, mellé rengeteg zöldséget. Sehol sem propagálják, hogy sok fehérjét kell enni. A szervezetünk pedig érzi és jóllakottsággal jelzi, mennyi fehérje és zsír az elég (szemben a finomított szénhidrátokkal, amiből minél többet eszel, annál többet kívánsz).

A paleóban annyi szénhidrátot ehetsz, amennyit akarsz, csak egyes ételtípusok vannak kizárva (cukor, gabonák). ettől még ehetsz mondjuk bármennyi (aszalt) gyümölcsöt, ha jólesik. Tehát a paleo nem feltétlenül egyenlő az LCHF étrenddel, sokféleképpen folytatható.

#14: Tévedésben vagy. Lehet, hogy elméletben igaz, hogy a zsír beavatkozik a szénhidrát-anyagcserébe, de a mai cukorbetegség-járványt nem a sok zsír okozza. Régen is ugyanennyi (ha nem több) zsírt fogyasztottak az emberek, mégis ritka volt a cukorbetegség, mert:

- többet mozogtak (fizikai munka, gyaloglás stb.)

- többet voltak a napon (D-vitamin)

- nem ettek kristálycukrot, műkajákat, növényi olajokat

- kevesebb méreganyag terhelte a szervezetüket (pl. növényvédőszerek)

- a földeket trágyázták, nem volt műtrágya, így tápanyagdúsabb növényeket fogyasztottak

- a gabonanövények nem voltak "agyonnemesítve"

És még sorolhatnám.

A vegán étrend (még a 80/10/10) sem feltétlenül zsírszegény (láttam már olyan 80/10/10 vegánt, aki napi 50-100 g zsiradékot visz be). Amiben esetleg hasznos lehet egy cukorbeteg számára, az a növényekben lévő sok magnézium és egyéb vitamin, a finomított szénhidrátok (finomliszt, cukor) kiiktatása, és a sok rost.

A zsírszegény étrendet (ami TÉNYLEG zsírszegény, nem csak szimplán növényi) nagyon kevés ember bírja hosszú távon. Az ilyen jellegű kutatásokban nagyon sok résztvevő kiesik emiatt, nem véletlenül. A testnek szüksége van a zsírokra, ahogy fehérjére is, ez vitathatatlan. Sokkal könnyebb a szénhidrátbevitelt csökkenteni, mint a zsírbevitelt.

2018. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!