Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki kevesebbszer eszik...

Ha valaki kevesebbszer eszik egy nap (mondjuk 3 helyett 2-szer vagy 1-szer), az egészséges dolognak számít e?

Figyelt kérdés
Vannak e kedvező élettani hatásai, vagy inkább káros? Gondolok pl. arra, hogy a táplálkozás, az emésztés nagy energiaveszteség a szervezetnek. Égés. És vajon nem használódik el hamarabb? Kevesebb szeri étkezés lassíthatja az anyagcserét? Az öregedést?

2018. febr. 7. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Csak káros élettani hatása van, nem sorolom fel azt az ezernyi dolgot, interneten mindent megtalálsz. És a 3 étkezés is kevés, csak úgy elmondom.

De alaptünetek azért: fáradékonyság, lassuló anyagcsere, erőtlenség, legyengült immunrendszer (=betegségek tömkelege fog megtalálni), betompulsz, gyulladások/sorvadások lépnek fel a testedben, idegrendszeri, vérkeringési zavarok. Ez csak egy része, hogy mit tesz a testeddel, ha napi 1-2x eszel.

Persze nem egyik napról a másikra, de szemmel látható lesz a változás az életében az illetőnek.

És azt sem írtad, hogy mi annak a kis étkezésnek a tárgya, tehát ha azzal a két alkalommal egészséges kajákkal zabálod tele magad, akkor gondolom én lassabban is fognak bekövetkezni ezek a tünetek.

Az aki napi többször eszik, egészségesebb, és kiegyensúlyozottabb életet él, megfelelő étrend mellett.

De miért is kérdezed ezt?

2018. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Olvass utána az időszakos böjtnek, vannak egészség szempontjából jó hatásai. Viszont nem hiszek benne, hogy mindenkinek előnyös, sokfélék vagyunk. Ez fokozódik, ahogy egyre kisebb az evési ablak. Mindenütt azt olvastam, hogy 4 óra alatt már nem lesz jobb, úgyhogy ha más okod nincs rá, 4 óra evés és 20 óra böjt maximalizálja az előnyöket. Újfent, ha neked nem passzol, akkor ez is bőven sok lehet. Nőknél pedig problémás lehet a túl kis evési ablak, legalábbis inkább azt olvastam, mint az ellentétét, de itt már megoszlanak a vélemények. Viszont vannak kivételek.


Az se mindegy, hogy a 2 étkezés milyen távol van, 12 óránként enni nem időszakos böjtölés s ugranak az előnyei, legalábbis a papírforma szerint.


Sok napi 1-2-szer evő mindenféle misztikus csodás energiarobbanásról számolt be, meg szellemi frissesség meg ilyenek. Igaz, sokuk kevés szénhidrátot eszik, aminél ugyanezeket szokták írni azok, akiknek az az étrend jó.


Én nem tapasztaltam ilyesmit, nekem igazából tökmindegy, hogy hányszor eszem, leszámítva, hogy a több étkezés általában egyre durvább túlevést okoz (3 étkezés súlytartáskor nekem sok, tömegeléskor valószínűleg kibírnám, de nem élvezném). Minél kevesebbszer eszem, annál kényelmesebb. Ez egyéni dolog.

A közérzetemet, energiaszintemet az étrendem és az evési ablakom határozza meg, nem az, hogy hányszor eszem.


Az anyagcserémet nem lassítja, nagyon sok évi vagyok időszakos böjtölő, jópár éve inkább 2 étkezésem van, mint nem volt 1 étkezéses időszakom is. Az anyagcserém most is átlag fölöttien gyors, de ebben semmi meglepő nincs, mivel azt a koplalás lassítja, én pedig szinte kivétel nélkül mindennap rendes mennyiséget eszem (persze hat rá más is, de az étkezések száma nem, amíg megvan a napi 1. ezt már kutatták, cikkeztek róla meg minden).


Amióta időszakosan böjtölök és lementem napi 2 étkezésre (kivéve, amikor többször eszem vagy kevesebbszer, mert van egy kis káosz), soha nem voltam beteg s a sebgyógyulásom is szép gyors, mint mindig. Igaz, az előtte levő 10 évben sem voltam beteg (bár akkor is 2 főétkezésem volt, de némi gyümölcs, ez-az előfordult rajtuk kívül). Viszont jobban érzem magam, eszembe sincs visszamenni a több evésre. Negatív hatást nem tapasztaltam.

2018. febr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Írok még, de ígérem, ma utoljára.


Az emésztés igazából nem energiaveszteség, az étellel mindig nyerünk, persze az emésztés rész energiát igényel, igen (a zsírraktárakba tárolás/kiszedés is s még annyi minden). Hogy hány adagban esszük, az nem változtat az emésztéshez szükséges energián.


Öregedés... Nem teljesen az, de a böjtölés és autofágia kapcsán is keress cikkeket. Az időszakos böjt egyik előnye, de sose néztem utána, mert én nem emiatt böjtölök, hanem mert máshogy nem tudok élni, ez a természetes, kényelmes és jó számomra.


De van, akinek más a jó.


Az étkezések ideális számához elég fontos tudni, milyen az étrend és mennyit tud enni az adott ember azon az étrenden... Hogyan alakul a jóllakottsága, energiaszintje?


A párom pl. 3 étkezést igényel. Nyilván működik kevesebbel, hisz egészséges ember, de nem jó neki, éhes lesz.

Én pedig pont akkor vagyok maximálisan jóllakott egész nap, ha 1-szer eszem.

Mindketten nagy étkezéseket igénylünk. Én a kalóriaigényem kicsit nagyobbik felével esetleg jóllakom egyszerre (akkor tudok alámenni, ha nemrég nagyon sokat ettem). Nála a szűk harmada teljesen jó. Ez meghatározza az étkezéseink ideális számát.


Ha valaki képtelen több, mint 500 kcalt enni egyszerre és 2500 kcalt kell ennie egy nap, annak nyilván katasztrofális lenne 1-2 étkezés, akárcsak nekem a sok.

Vagy aki hamar megéhezik, akkor is, ha sokat evett. Van, aki sokáig húzza egy nagy étkezéssel (akár sokkal tovább, mint 3 kicsivel, pedig az ételmennyiség egyforma).


Persze erről könyveket lehetne írni...

2018. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú válaszokat!

Azért eszem csak kétszer, mert mindent nekem kell elkészítenem. És nem bírok 3-szor főzni. Nem ehetek ipari feldolgozásút, mert beteg vagyok tőle. Van amikor hiányzik a három, de többnyire elég. Ha csak egy van, akkor viszont már rosszul vagyok.

2018. febr. 28. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!