Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hoguan lehet lekuzdeni a...

Hoguan lehet lekuzdeni a falasi rohamokat? Hogyan lehet egy új életmódot megkezdeni és vele élni?

Figyelt kérdés

Felnezek azokra az emberekre akil egy elhatarozas mellett tudnak allni vegig. Nekem ez nem megy, ossze eszek mindent, nagy mennyisegu edeseggel este bunbanat kepet vetek, es magamat sujkolom mindert.reggelre uj elhatarozasra dietaba kezdek es zabkasaval inditok, ebed is meg jol megy de delutan mintha megfordulna a kerek n tudom magam melo utan tele enni a sok edesseggel ez igy megy egy ideig majd nehezen raveszem magam egy dietaba es max ha egy honapig csinalom, es mehint jon a korforgas...

Hat nem tudom mivel tudnm magam lefoglalni valahogy mar a munka se elegit ki, hiaba tanulok tovabb meg munka melettmar az se erdekel,annyiba jo hogy eljarok a nagyvarosba.


2017. szept. 21. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert rossz kaját eszel. Nem laktatót, nincs benne táp érték. A szervezet csak úgy tud létezni ha van ami táplálja. Próbáld meg forditva , hogy reggel egyél tápláló kaját , akkor lakjál jól. Meg látod hogy később nem lesz olyan nagy hiánya a szervezetednek.
2017. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos. Ha hedonista és rebellis vagy, mint én, akinek eszébe sincs különösebb akaraterőt alkalmazni életmódváltáskor és nagyon szereti a hasát, akkor lehet, hogy tudok mondani neked ezt-azt. De lehet, hogy máskor is. Amit alappillérnek látok:


1. Elhatározás. Anélkül azért nemigen megy, az ember ritkán vált életmódot véletlenül. Nekem az egészségtudatosság sokat segít. Jó ételeket akarok adni a testemnek, amivel a legoptimálisabban működik.


2. Jól megválasztott diéta. Csak mert valami jónak mondott, sokak által követett étrend, ami megadja a szükséges tápanyagokat, még nem jelenti azt, hogy ideális vagy egyáltalán jó számodra. Olyan étrend kell, amin jól érzed magad, elég energiát ad, fogyáskor lehetőleg jóllaksz vele s szerintem alap, hogy kimelkedően élvezetes legyen. Mondjuk kicsit jobban, mint a többi étrend, amit addig próbáltál, de lehet, hogy ehhez szerencsés ízlés is kell.

Ha valami extrém fontos számodra és nincs vele különösebb baj (az, hogy pármillió ember szerint az ördögtől való, az nem számít), azt ne hagyd ki, hisz nyilván elbuksz, ha nem vagy az a túl fegyelmezett típus, aki önsanyargatást is magára tud erőltetni.

De ha valamiben biztos vagy, hogy káros, arról inkább neveld le magad. Nagyon sokat tud változni az ízlés.


Én pl. sok sütit s más édességet eszem, ami prímán belefér a legszigorúbb diétámba is, ha én csinálom, megfelelő alapanyagokból.

De nagy kedvenceimet zártam ki évekre s kb. mindig minimalizálva lesz némelyikük. Kenyérfüggők olykor el tudják hagyni egyik napról a másikra a glutént.

Megoldható, csak legyen egy jó, élvezetes, kiegyensúlyozott étrended.


Persze nagyon drasztikus váltáskor az elején nehéz, bele kell jönni. S van, amikor fokozatosság kell.


3. Időzítés. Nem mindig egyszerű váltani. Bizonyos időszakokban kilengősebb vagyok, akkor még tartani magam a szigorúan vett diétámhoz is nehéz lenne, de nem is érdekel (persze túl messzire ritkán megyek tőle, mivel hozzám illő diétám van, amit alapvetően szeretek).


4. Biztos van, akinek ez nem kell, nekem igen, mivel az alapdiétám viszonylag szigorú (csak pár ételcsoport van benne komolyabban): néha kilengek. Vagy akár két hónapig nonstop, de így is jó diétával. Ha jó életmódra térsz, nem akarod teljesen felboirítani, de néha kell egy kis lazaság. Pl. én szénhidrátszegény étrenden vagyok, ideális esetben nagyon erősen azon. De ez nem jelenti azt, hogy ne ennék meg 2 kiló görögdinnyét egy szép nyári napon évi 1-2 alkalommal. Nyilván nem extrém szénhidrátszegény periódusban.

Sőt, extrém esetben még cukros sütit is ehetek, de itt már rezeg a léc.

A táplálkozásukra ügyelő hobbi testépítők is ezt csinálják, a többségük nem aszkéta, van kilengés, csak nagyon ritka és kevés.

Kevesekhez illik egy szigorúbb diéta 100%-os betartása 10-20 éven át...


Személyre szabott tanácsokat nem tudok írni, nem ismerlek s még az is kevés lenne, saját magamon nehéz elmenni, annyira komplikált az egész. Néha én is megvadulok, bár tudom, hogy milyen étrend segíti elő, hogy lehetőleg ne... S egyes napokon érzem, hogy jobb, ha nem érdekel és eszem, amit akarok.

De ha mindennap összeeszel mindent, az nem egészséges sehogysem.

A te elszállásodnál saját magamnál lenne ötletem. Ha zabkását reggelizek, akkor jó, hogy borul minden. Szénhidrátbomba és reggeli, ez még külön is rossz ötlet nálam. De sokaknál príma. Az ebédedről nem írtál, de lehet, hogy nem elég kielégítő számodra ez s estig elhasználod a lelkierődet s otthon végre szeretnél lazázni a sanyarú nap után. Akkor talán egyél élvezetesebben. Ha nem élvezed a zabkását, egyél jobbat.

De lehet, hogy csak bemeséled magadnak, hogy ez rettenetes és talán hogy úgyse fog menni, vagy csak túlpörögsz a nagy önfegyelemmel, amit nem a rossz ételek okoznak, csak a fejedben ez jön össze.

Nem látok a fejedbe.

2017. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!