Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxot hogy lehet elviselhet...

Refluxot hogy lehet elviselhetővé tenni?

Figyelt kérdés
Borzasztóan ég a gyomrom/nyelőcsövem bármit eszek. Amit gyomorégés nélkül tudok enni az a kókuszlisztből készült kenyér és egy kis sajtkrém, csoki, tej, fehérje shake. Bármit eszek, főleg húsok és zöldség, saláták, öntetek, lekvárok, rántott hús, paradicsom..,(ezektől még puffadok is )alkohol, gyümölcsök(banántól talán nem). Ez már annyira fáj, hogy állandóvá vált, nem csak ha lehajolok vagy ha sportolok. Akkor múlik el, ha pl. estétől másnap 1-2ig nem eszek. Utána megint ahogy eszek. Valakinek van hasonló, hogy lehet elviselhetővé tenni? Tudom, hogy el kell mennem orvoshoz, de most megyek nyaralni, úgyhogy ez most nem opció. Kaptam orvostól gyógyszert átmenetileg de megőrülök továbbra is.
2017. aug. 18. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, csak leírom, nekem mi vált be. Abbahagytam a cigit, rászoktam a reggel egy bögre tea egy fél citrom levével (nem flakonos), nem szedem a vérnyomáscsökkentőt (tudom ez hülyeség, majd íratok másik fajtát), nem eszek egyszerre sokat. A savlekötőt is próbáltam, nekem az nem vált be. Ezt próbáltam betartani és pár hónap alatt szinte kutya bajom lett. Mérget ne vegyél rá, hogy neked is jó ez, de nálam bevált.
2017. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom es már kávét se merek inni :(
2017. aug. 18. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kávé is tiltólistás, de én azt iszok mindennap, ráadásul sok cukorral, complettával. Én magamon nem veszem észre, hogy rosszabb lenne.
2017. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!