Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi kezeli ki a refluxot...

Mi kezeli ki a refluxot hosszú távon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
H2-antagonisták, protonpumpa-gátlók. Ezeket szokták adni: pl. Quamatel, Zantac, Controloc. -Egy gyógyszerész-
2013. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel a reflux nyelőcső záródási rendellenesség és nem savprobléma, ezek csak a tüneteket enyhítik.
2013. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
egy gasztroenteorológus
2013. jan. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Véglegesen megszüntetni csak sebészetileg lehet pl. az esetben ha ezt hiatushernia okozza (amikor a gyomor felsö része a mellkasba csúszik fel) ekkor az ún. fundoplicatio mütétettel lehet kezeni - ez végleges. Amíg nem voltak protonpumpagától addig végeztek még vagotomiát - azaz a vagus ideget vágták át ami a gyomorsejteket aktivizálja, de az manapság nem végzik.
2013. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

ha nem nagyon súlyos, akkor a parádi víz vagy a salvus nagyon jó hatású, nekem ez segít.

Az itt említett gyógyszerek semmit nem érnek, fölösleges pénzt kiadni érte.

Bár igaz, hogy valójában nyelőcső záródási probléma, de ha a savas tartalmat csökkented, akkor a maróérzés nem jelentkezik. Nagyon jó még a zöld árpa por. www.vivanatura.hu

2013. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha súlyos már az állapot mindenképp szedj gyógyszert, de csak rövid ideig.


Saját tapasztalatom az, hogy az ülő munka és s finomított élelmiszerek okozzák (cukor, fehér liszt, élelmiszer adalékok, erősen csípős dolgok).

Ha reggelire zabpelyhet eszel kevés tejjel + mazsola ízesítésnek az jó kezdés a gyógyulás felé.


Ezen kívül ami nekem használt még:

- ananász gyümölcsként és sűrítményből készült 100%-os lé is (védő nyál/nyák termelés beindul tőle).

- rendszeres alma evés napközben.

- minimális vacsora vagy semmi étel este.

- rendszeres mozgás álló helyzetben: túrázás, futás, séta, falmászás, stb. de a biciklizés és hasizomgyakorlatokat mellőzni kell amíg nem javul az állapot.


Ami viszont biztos, hogy a gyorséttermi ételek egyből kihozzák nálam a fájdalmat, ezért javasolt teljes mértékben elhagyni ezen ételeket (+gazdaságos is).


A háziorvosom is kb ezeket mondta csak kevésbé specifikusan.

2013. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne igyál csapvizet. Legalábbis idehaza ne.

Palackosból is csak a normálisabbat, ne a 40-50 Ft/flakonost...

Nekem azzal az eggyel van bajom, de azzal is csak itthon, külföldön vedelhetem nyugodtan...


És ha van egy kis súlyfelesleged, akkor abból is próbálj leadni.


Gyógyszerrel meg figyelj oda, mert ha picivel is többet szedsz, mint kellene, akkor visszájára fordulhat, és attól leszel még rosszabbul - én legalábbis így jártam.

2013. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sajnos én a műtéten kívül valamennyi itt javasolt és meglévő, de itt nem említett gyógyszermentes megoldást kipróbáltam. Semmi sem segített.

Controlocot szedek immár több, mint 10 éve. Ez használ. Nekem nem okoz semmilyen mellékhatást. A kezdetekben még egy gyógyszer hatását vizsgáló studyban is részt vettem. Azóta szedem. Persze fordulj dokihoz, gasztroenterológushoz. Ha nincs bizalmas dokid, én tudok mondani magánban olyat, akiben megbízhatsz.

2013. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!