Rendszeresen eszek natur joghurtot eperrel ilyenkor szezonban.
Zabkását is tejjel főzöm fel, abba is teszek epret. Soha nem volt még hasmenésem tőle.
Ugyan már!
SOkan eszik az epret tejszínhabbal.
Az eper-tej kombinációval az lehet a baj, hogy a tej az elég jó táptalaj a mikroorganizmusok számára.
Az eper viszont a földön terem. Lehetnek rajta különböző mikrobiológiai szempontból veszélyes szennyeződés maradékok a mosás után is.
Ezzel nem is volna különösebb probléma ha csak úgy simán megesszük, mert a gyomorba jutva a savas környezetben elpusztul a mikróbák jórésze.
Na de mi van ha tejjel felhígítjuk a gyomorsavat, ezzel a mikróbák tenyészésének kedvező körülményeket teremtve.
A felhígított kisebb koncentrációjú gyomorsav már nem feltétlenül pusztítja el a mikroba maradékot, sőt a tej táptalajként működik és szaporodni kezdhetnek, ha maradt rajta kevés szennyeződés.
Ezért mondták a régi öregek tapasztalatból, akik nem véletlenül figyeltek az ilyesmire, hogy "eperre ne igyunk vizet, sőt tejet még inkább nem szabad".
A víz is felhígítja a gyomorsavat és csökkenti a baktérium ölő tulajdonságát.
Ez nem mindenkinél egyformán működik, mert aki hozzászokott a kicsit természetesebb környezethez, annak az immunrendszere már ellenállóvá vált a kisebb számú mikrobilógiai ágens leküzdésére. Viszont aki úgy nevelkedett, hogy még a potól is óvták, annak még a sima eper is okozhat gondot, tej nélkül is.
Nagyon sok egyéni dologotól, személyes érzékenységtől is, de a lényeg, hogy az epret nagyon alaposan áztassuk és mossuk meg a felhasználás előtt, akkor nem okozhat gondot.
Még egy kis érdekesség, hogyan tudjuk mialakítani a gyermekeinknél a szervezet jó ellenálló képességét a baktériumok ellen:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!