Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így milyen betegséget lehet...

Így milyen betegséget lehet kapni?

Figyelt kérdés
Állandóan azt mondják h. ne együnk sok cukrosat, zsírosat stb.Mert elhízunk és szívrohamot, agyvérzést, trombózist stb.lehet.Főleg a kóros elhízástól.De aki nem hízik el, mégis össze-vissza eszik(más már meghízna,de pl.genetika miatt nehezen hízik)
2010. máj. 14. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
cukorbeteg lehet,savassá válik a szervzete,narancsbőrös lesz.
2010. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki össze eszik mindent,mégse hízik,az szerencsés,az alkata szempontjából és és a kövérséggel járó sok kellemetlenségtől nem kell szenvednie.A kövér embereknek valóban nagyobb esélyük van a betegségekre,amiket felsoroltál,de ezeknek egy sovány embernél is megvan a kockázatuk,bár némileg kisebb eséllyel.A betegségeknek,amelyeket felsoroltál,többnyire az érelmeszesedés az oka,ez pedig már a születéstől elkezdődő,lassú folyamat.a cigaretta,mozgáshiány,kövérség felgyorsítja az erek öregedését ,rontja a vérkeringést .Ez kövérekné,soványaknál így van.
2010. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kóros elhizás alapja valamilyen betegség. Az unalom üzés miatt sokszor feleslegesen nassolunk, de u.ezt tesszük általában bánatunkban is, sajnos. Én sokszor azzal vigasztalom magam, hogy legalább tudom nem vagyok beteg, olyan mint egy tbc. reklám.
2010. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A párom nem hízik semmitől.Valszeg nem is fog sokat felszedni,mert az apja is vékony.Pedig sokat eszik és nagyon sósan, zsírosan.Sok Mc-is kaját eszik,dohányzik, sört iszik.És egyéb"finomságok".Szóval rá a kóros elhízás nem fenyegeti,de ugyan azokat a betegségek őt is elérhetik?

Igaz én is vékony vagyok(de én sajna sok édességet eszek),de nem eszek nagyon fűszeresen és graham kenyeret eszek fehér helyett.Illetve nem eszek túl zsírosat.Bár én se mozgok.Igaz én még meghízhatok terhesség után vagy 30 felett,szóval nekem majd ügyelnem kell.De a párom mivel nem hízik,így félek h. ő nem fog egészségesen élni és beteg lesz.

2010. máj. 14. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
15:59-es vagyok.Előző kommentemben leírtam már neked,hogy igen,elérhetik őt is azok a betegségek,amik a kövéreket fenyegetik.A párodnak is lehet szívrohama,agyvérzése,trombózisa,még így is,hogy sovány,annál is inkább,mivel,a leírásod alapján bizony nem él valami egészségesen!Zsíros,sós ételek,cigaretta....Ez bizony okozhat magas vérnyomást,kóros mértékű érelmeszesedést és onnan már csak egy lépés az agyvérzés és a szívroham.Főleg,ha már volt ilyen betegség az ő családjában.Ha nem volt,akkor lehet,hogy "jó géneket"örökölt és az egészségtelen dolgai ellenére elkerülik majd ezek a súlyos betegségek.Mindenesetre pár évente egy-egy kivizsgálás nagyon hasznos lehet.
2010. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!