Én szinte csak csapvizet iszok. De van néhány ismerősöm, aki csak palackozottat. Szerintük a csapvíz az egészségtelen, rossz ízű, klórozott. De igazából nem értem, hogy a nem tudom mennyi ideig palackban állt víz miért jobb tőle. Valaki elmagyarázná?
Helyre válogatja. Pl. apuméknál (falun), annyire klórszagú a víz, hogy ihatatlan, viszont otthon íztelen, szagtalan, jó inni. Amióta felköltöztem a fővárosba, egyáltalán nem iszom csapvizet, mert büdös.
2017. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Ez hülyeség.
2017. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Ha Indiából írsz, akkor stimmelhet.
2017. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Az index tesztelte az ásványvizeket, és a csapvizeket. A cikk itt érhető el. Érdekes elolvasni, nagyon tanulságos. Egyébként nekem is mindig tökéletesen megfelelt a csapvíz. Ja és a csapvíznek van még egy kétségtelen előnye: Nem kell zsugorszám hazacipelni a boltból, csak megnyitom a csapot, jön. A cikk itt érhető el: [link]
2017. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Annyiban rossz a csapvíz hogy az ország olyan területein ahol nagyon kemény a víz ott egészségtelen csapvizet inni .
Szóval előbb meg kell tudnod hogy ahol lax ott mekkora a keménység esetleg megmérni egy teszcsíkkal.
A palackozott hülyeséget meg el kell felejteni.
Ha netán nagyon kemény a vized és megiszod azt a két litert erősen ajánlott egy ozmo vagy desztilláló a házba , pitiáner befektetés és sokáig tiszta vizet ihatsz .
2017. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Magyarországon sehol nem egészségtelen az ivócíz keménysége.
2017. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Az ásványvizet pont a "keménysége", az ásványi anyagok nagyobb mennyisége miatt hirdetik, hogy milyen jó. Nem csak hogy nem jó, vesekő kialakulását elősegítheti, ráadásul ha a pet palackban meleg helyen tárolják, oldódik bele a mérgező műanyag. Plusz a környezetterhelés ugye, a petpalack-szigetek az óceánokon...
A víz klórosságán lehet segíteni, ha nem a csapból frissen kitöltve issza az ember, hanem hagyja egy órácskát állni olyan edényben, ahol szellőzni tud.
De ahogy írták, egy házi víztisztító a legjobb megoldás. Az aktív szenes szűrőkancsó a legolcsóbb. Nem csak kevesebb nem kívánatos dolog jut be a szervezetbe, de a jobb ízű vizet jobban kívánja az ember, és nagyobb eséllyel issza meg a napi szükséges 2-4 litert.
2017. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Nem csak a keménység számít, hanem az oldott ásványi anyag tartalom, nálunk pl allulról súrolja a megengedhető arzén tartalmat, ami álítólag hosszútávon már káros...
De én nyugodt vagyok, nagyanyám 94 évig itta.
2017. márc. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 szenes43 válasza:
A fővárosban élek és csapvíz jön ha megnyitom. Meginni nem szoktam mert én a szénsavas vizet iszom most a hűtőből mivel melegecske van. A 20 literes saválló szódás ballont szoktam abajgatni míg van benne. Fürdéskor megnyitom és érzem a tömény klórszagot. Tudom hogy iható hiszen az ANTSZ bevizsgálta de lehet hogy ők sem isszák. A kereskedelemben kapható vizes palackok betűvel jelölve vannak (maga a palack) a bennük tároltak fogyaszthatósága végett. Tessék szétnézni és válogatni.
2017. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Ha nagyon kemény az tényleg nem jó. Megakad az ember torkán a jég.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!