Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kávé miatt lehettek ezek a...

A kávé miatt lehettek ezek a tünetek nálam? Most ittam először. Ti kávéztok? Mennyi az ideális 19 évesen?

Figyelt kérdés

Idáig sosem kávéztam, sőt eléggé ellene voltam.

De mióta egyetmezek muszáj volt kipróbálnom. Megkezdődtek a vizsgák és mivel lefáraszt nagyon a város semmi energiám nem volt(vidékről jöttem)

Gondoltam kipróbálom a kávét, lássuk tényleg olyan hasznos-e mint mondják.

Tegnap vettem először normális kávét nem olyan porszerü valamit amiben alig 10%van.

Kis időre rá éreztem, hogy elmúlt a fáradtságom, tudok tanulni normálisan, aztán meg hirtelen boldog lettem. Elöntött egy fura érzés,hogy én mennyire szeretem a barátaim, párom, pörögtem, ugrálni volt kedvem, mosolyogtam. Közben meg eléggé fázott a kezem és a lábam, annak ellenére, hogy a többiek szerint nem volt hideg.

Az este igy telt el, aztán reggel olyan voltam mint akit fejbevágtak és most ébred a kómából. Nehéz volt a fejem, alig birtam felkelni. Habár igaz, nem aludtam csak kb 7-8 órát, azelőtt meg kevesebbet talán.


Ezeket éreztem,és nem tudom,hogy nyilvánitható-e a kávénak?

Normális?

Mennyit ihatok és kb mikor? Inkább az itthoni(délutáni) időpontra kellene a + , mivel itthon tanulok többet, órán nem sokat jegyzek meg.

Mit gondoltok?


2016. nov. 22. 17:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ha rendszeresen elkezdek majd, akkor mindig ilyen nehéz lesz a felkelés, befolyásolja, vagy csak most igy először?
2016. nov. 22. 17:54
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy nagyon nagy volt az étvágyam.

Furcsán nagy,mivel eddig alig ettem, most meg egymás után kivántam a kajákat.

Ennek kifejeztetten örülök, mert hizni akarok, nagyon soványka vagyok.

2016. nov. 22. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel rád hat a kávé, a helyedben nem innám, de ez én vagyok. Persze nem tudom, milyen az egyetem, én vizsgaidőszakban nappal tanultam és kész, nem éjszaka kellene, rendszeresen fejbevágva magad valami szerrel. Visszaüt, ez így működik. Anyámék valami orvosis fiúktól szereztek olyan koffeintablettát vizsgaidőszakban, amivel napokig fent voltak, tanultak, vizsgáztak, majd napokig kb. aludtak...


Én kávézom, az íze miatt, elég sokat, kizárólag délután, néha éjjel is. Nem hat rám egyáltalán, élénkítésre a citrusok és a nyers zöldségek jók, persze ha álmos vagyok, azon már nem segít.

Sokféle típus van, s nem mondom, hogy ne használj kávét, de ha ilyen erősen hat rád s visszaüt, az nem lesz jó és egészséges rendszeresen...

2016. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem normális,a kávé eléggé káros egy ital.Szív betegséget okozhat hosszútávon.Szóval szerintem ne igyál kávét nem egézséges a szivednek.És amiatt lehettél fáradt mert most ittál először.
2016. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Firedoom válasza:

Ha betartasz néhány alapszabályt akkor a kávé egyáltalán nem ártalmas:

Ne igyál alvás elött. Ha ilyen ramaty állapotban kelsz fel akkor szerintem délután egyáltalán ne kávézz, ha délben iszol egyet az bőven elég.

Ha ennyire erősen hat rád a koffein akkor igyál tejeskávét és azt is csak napjában egyszer.

ha ezek megvannak akkor semmi baj nem lehet és a negatív hatásokat is elkerülöd.

2016. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!