Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok édes étel, gumicukor mit...

Sok édes étel, gumicukor mit okozhat?

Figyelt kérdés

Nagyon édesszájú vagyok, a főételekben is az édesebb tésztaféléket, zöldséget, gyümölcsöt szeretem. Egy nap csak édes ételeket fogyasztok. pl: zabpehely tejjel, gumicukor, kifli, eper, banán, makaróni, gumicukor, szőlőcukor, közben vizet iszom....


Ez nagyon gáz, ugye?


2010. ápr. 23. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

hízás,szív-érrendszeri betegségek,fogszuvasodás,cukorbetegség.

szerintem próbálj meg egészségesebb ételeket enni.bár jó,hsok gyümit eszel,vizet iszol.próbálj mértéket tartani az édességekkel.persze azért valamennyi belefér minden nap,de pl ne akkor egyél csokitortát,ha épp makarónit ebédeltél.

2010. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gilisztát is okozhat. Aztán sokat jársz wc-re a gili ott van benned. há?
2010. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gilisztát csak akkor okozhat, ha gilisztacukrot ettél.
2010. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen a genetikai háttered. Az én faterom cukrot eszik cukorral. Édességet csak kétszer eszik egy nap- reggeltől-estig. Aztán semmi baja 76 éves, és még csak nem is kövér! Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez egészséges, csak nem mindenkinek árt ez a fajta kajálási szokás. Lehet, hogy a te szervezetednek erre van szüksége.
2010. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én pl. 5-10 évig minden nap sok-sok csokit, ilyesmit ettem.

kicsit híztam, de fél év alatt le is adtam. genetika

2011. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerepet játszik a genetika is. A hízás valószínűsíthető, ami magával von majd egy csomó más egészségügyi problémát (magas vérszír értékek, magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegségek kockázata nő, stb.)


A magas glikémiás indexű ételek (a cukrok,zsírok,stb.) gyorsan megemelik a vércukor szintet, ami legrosszabb esetben ahhoz vezet, hogy a sejtjeid elkezdenek "védekezni" a fokozott cukorbevitel ellen (=csökkent glükóz tolerancia), hiába eszel édeset, nem hasznosítják a cukrot a sejtek, hanem ott marad a véredben, ami viszont arra ösztönzi a hasnyálmirigyedet, hogy több és több inzulint termeljen, hogy normális szinten tartsa a vércukrodat.A magas inzulinszint a vérben, illetve az, hogy a sejtjeid tulajdonképpen "éheznek", még több édes dolog felvételére ösztönöz, vagyis cukoréhséged lesz, még több cukros dolgot eszel, és ezzel be is zárul egy ördögi kör, és eljutsz az ún. "inzulinrezisztencia" állapotig, ami a cukorbetegség előtti utolsó lépcsőfok, amiről diéta, fogyás, és esetleg gyógyszerek (Metformin) nélkül az emberek 70%-a eljut a cukorbetegségig. A hasnyálmirigy Langerhans szigeteinek inzulintermelő kapacitása ugyanis véges, előbb-utóbb kimerülnek ezek a sejtek, nem képesek elég inzulint termelni, vagyis magas lesz az éhomri és étkezés utáni vércukrod is, ami már egyenlő a diabétesszel (cukorbetegség).


A cukorbetegség pedig komoly betegség, számos szövődménye lehet, mint pl. szív- és érrendszeri, vagy agyi katasztrófák, veseelégtelenség, látásromlás, stb.


Ezeket a dolgokat sajnos tapasztalatból írtam, fogamzásgátló szedése alatt nőtt meg az étvágyam, ami lassan állandó kínzó cukoréhségbe csapott át,és amellett,hogy híztam,jelenleg már az inzulinrezisztenciánál tartok, Metformint szedek,és diétázok, hogy ne legyek cukorbeteg... Magas a koleszterinem, a trigliceridem, a vérnyomásom, egyszóval én vagyok az élő példa a legrosszabb eshetőségre...

2011. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!