Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetnék, amivel jól lakom?

One of a Kind kérdése:

Mit ehetnék, amivel jól lakom?

Figyelt kérdés

... és egészséges? Igazából ma belém hasított a bűntudat a napi menüm miatt, ami ezekből állt: cukrozott, lekváros fánkok, mekis kaja, mézes puszedli, sült krumpli, sült virsli, főtt tojás és karfiolleves. Utóbbi 3 szerintem okés, de egy átlagos napomon pizzát reggelizem, lángost ebédelek és sült krumplit vacsorázom. A súlyom évek óta változatlan (165 cm és 46 kg vagyok), de szerintem hosszú távon bajok lesznek ebből az étrendből.


Próbálkoztam a zöldségekkel, gyümölcsökkel, de egyáltalán nem lakom jól velük vagy marják a gyomrom (főleg a gyümölcsök). De pl. gondoltam olyan saláta receptekre, amit bőséggel megpakolhatok hússal, mégis egészséges. Gondol, van ilyen, majd vadászom a neten. Nálunk a családban sosem volt divat az ilyesmi, szóval nem sok mindenhez értek e téren. :D Olyan kaják kellenének, amiket vihetek magammal nap közben, és falatozhatok, amikor nincs időm rendes ebédre. Melegítésre nincs lehetőségem.


N


2016. szept. 21. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A salátokhoz nem értek, amúgyis lightosak nekem, de azt megértem, hogy nem laktatnak a zöldségek. Engem sem, sehogyan, akkor sem, ha egy halom vajas répát tolok be, pedig abban van anyag.

Változó, ki mivel lakik jól, én pl. leginkább tojással, a szénhidrát éhesít, a párom bármivel, csak szénhidrát legyen közte. Szinte bármit el lehet vinni egy dobozban és megenni melegítés nélkül, van, aki válogatósabb, van, aki nem, zabkása, rántotta, rizs remek neki hidegen. Húsokat nyilván lehet, sajtot is... A zsíros fehérjék amúgyis jól állnak laktatás szempontjából s jól megy hozzájuk egy halom zöldség, ami térfogatot is ad.


Nem tudom, mikor tudsz otthon enni, végülis az is járható út lehet, hogy napközben megtartasz a jelen stílusból, de otthon azért segítesz az összetételen. Vagy egész nap úton vagy s nem tudod otthonra tenni az ételeid jelentős részét?

2016. szept. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. :) igen, ez a helyzet sajnos, hogy otthon esténként már csak egyszer eszem általában, aztán lefekszem, és másnap ébredés után utazom is Pestre vidékről. Otthon azt eszem, amit főznek, ez általában egy normális leves másodikkal. Leginkább a nap közbeni rohanással van probléma, amikor hajlamos vagyok ilyen szemét kajákat enni. Ami egészségesebb, de laktató, az nekem a vidéki árakhoz képest Pesten marha drága, úgyhogy jobb lesz, ha itthon készítek magamnak valamit. Köszi még egyszer. :)
2016. szept. 21. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

én újabban rászoktam a kelt tészta sütésre, heti 2-3 alkalommal is sütök, s mikor mivel töltöm meg. Eléggé laktató, mégis sokféle cuccal megtölthető, s ezáltal változatos. Ma kb. 4x4-es kockákból csináltam juhtúrós - füstölt sonkás batyukat. De sütöttem már maradék lecsót is ki imigyen (persze tettem még bele keményítőt), illetve hagymás/fokhagymás-tejfölös cuccok ezernyi variációja, paprikás-túrós, aszalt paradicsomos. És 45 perc alatt előkészítem.

Illetve egy jó orosz hússaláta is laktató tud lenni, és arra sincs konkrét recept, az összetevőket és azok arányait szabadon választhatod meg, kiskanállal bárhol kulturáltan fogyasztható. ;)

2016. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kelt tészta,a süti nem a legjobb megoldás! A legnagyobb hibát azzal követjük el az étkezésben,ahogy túl sok szénhidrátot eszünk! Nem csak hízlal,de a cukorbetegség kialakulásának is egyik lépése. Ahogy az első válaszoló írta egyél sok zöldséget,gyümölcsöt és azok melle húst. Ebből meg lehet annyit enni,hogy nem fogod magad éhesnek érezni.
2016. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző, nagyvonalakban egyetértünk, de van ember, aki soha nem lakna jól sok szénhidrát nélkül, vagy rosszul lenne az ilyen étkezéstől. Önmagában még nincs gond a sok szénhidráttal, természetesen nem hizlal, a kalóriatöbblet hizlal. Van, aki napi 1000 gramm szénhidrátot eszik, máshogy nem is tudna élni, mert nem bírna jópárszáz gramm zsírt, energia pedig kell neki. Ha elhasználja az ember s neki jólesik, ehet rengeteg szénhidrátot. Azért nem mindegy, milyet.

Sok ember viszont jobban járna, ha csökkentené a szénhidrátot, ami a legtöbbeket kevésbé is laktat, ez igaz. De hogy mi a megfelelő mennyiség, az erősen emberfüggő. Nekem 40-80 gramm, a páromnak 2-300 (azért csak ennyi, mert zsírosan eszik, a kalóriaigénye nem kicsi. ez amúgy nem ajánlott, a szénhidrát- ÉS zsírdús étrend, de egyrészt nem mindenkinek ugyanannyira rossz ez a kombó, másrészt egyszerűen nincs más opciója).

De a tészta szerintem sem megoldás a kérdezőnél, eddig is azt evett, s azokban is volt fehérje, miegymás... Max. a felszívódási sebességgel lehet mit tenni házi készítésűnél, illetve éppenséggel a szénhidráttartalmat is lehet csökkenteni, de valamivel jól is kéne lakni, s nem akárki képes zsírra alapozni... Szerintem el kéne dönteni, milyen szénhidrát fér bele s azt alkalmazni.

2016. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Zabkását én is ajánlom, pakold meg olajos magvakkal (natúr kesudió, mandula nagyon finom bele) + gyümölccsel, amit szeretsz, akár kókuszreszelék is mehet rá, ahogy szereted.


Csirke/pulyka például basmati rizzsel/kölessel/hajdinával (amit szeretsz, de legyen mellé jó szénhidrát és zöldség is)


Szendvics teljes kiőrlésű kenyérből, mondjuk hummus-al/cottage cheese-vel/kőrözöttel megkenve, bele rendes csirkemell/nagy hústartalmú csirkesonka + mondjuk mozzarella sajt vagy amilyet szeretsz. Engem egy tartalmas szendvics el tud laktatni és a kenyér miatt a gyomrodnak sem lesz baja.


Ha a gyümölcsök többségét nem bírod, akkor a banán még jó megoldás lehet, az nem savasít.


Esetleg süss otthon előre zablisztből, édesítővel kekszet, ez jó nasi.


Figyelj oda, hogy egészségesebben egyél... Ha hosszú távon lángoson, pizzán és ilyesmiken élsz, azzal nem teszel jót a szervezetednek...

2016. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!