Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vízfogyasztás és izzadás?

Vízfogyasztás és izzadás?

Figyelt kérdés

Már itt az elején leszögezném hogy nem vagyok degenerált, csak arra lennék kíváncsi hogy mitől van az ha sok vizet iszok [1L/20kg] akkor ilyen melegben sokkal kevesebbet izzadok... mert hát ugye a test hűti magát az izzadsággal ilyenkor, és ha iszok nem többet kéne izzadnom mert van miből? vagy a víz belülről hűtene le és azért nem izzadok annyit? mindenesetre ilyenkor van hogy félóránként iszok fél litert mert jólesik és még a közérzetem is sokkal jobb. [Tudom a túl sok vizfogyasztás kimossa az ásványi anyagokat, de azt a problémát már elhárítottam].

Köszi ha segítetek :-) Tudom fura kérdés, kíváncsi természetű vagyok :-D



2015. jún. 7. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Minél többet iszol, annál kevesebb vizet tart meg a szervezeted, mert nincs szükség raktározni, hisz kap bőven. Ezzel lehet összefüggésben valahogy.

Ha elég folyadékot iszol akkor a véred is normális állagú marad, igy mindenképpen előnyös a vérkeringésre nézve. Ez biztos, hogy hatással lehet az izzadásra.

A szervezet hűti magát a melegben, annyira amennyire kell. Annyi víz van a szervezetedben, hogy megoldja magának akkor is, ha keveset iszol. Ezért sem lehet azt mondani, hogy több vízzel többet is izzadna akárki.

2015. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :-)
2015. jún. 7. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!