Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor mennyit kell inni...

Most akkor mennyit kell inni naponta?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, napi 8 pohár víz megivása az egészséges. Az mondjuk úgy 1,5-2 liter közé tehető szerintem. Viszont olvastam már 3 sőt 4 litert is. Most akkor melyik? Mert nagyon nem mindegy.
2015. jún. 4. 16:10
 1/4 anonim válasza:
Szerintem nyáron 3-4 litert.Mert meleg van és hamarabb kiszáradunk.Amikor nincs meleg pl:télen akkor elég 2 liter is.De a folyadék nem csak az ital forrása nem csak az ital hanem az étel is.
2015. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
OFF:a Google translate össze-vissza átírogál.Remélem érthető volt az utolsó mondat.
2015. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Úgy tudom kilónként 30 ml-t minimum. De én pl a 60 kilómhoz 6 litert iszok nyáron, minimum..
2015. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer ittam 4 litert. Másnap rá se tudtasm nézni a vízre. Nem erőltetem :) De én bízom a szomjúságérzetemben, eddig kiválóan működött. Nem tudom, mennyit iszom, mert nehéz lemérni, nem jut eszembe soha s macerás lenne, de 2 kiló körül, néha (meleg, edzés, ketogén diéta eleje) jóval többet, érzem, ha kell. Fura, hogy van, aki ilyen fél litereket iszik és nem ordít a teste, hogy kiszárad...

Persze az étellel bevitt mennyiség is számít. A párom csak a főtt rizsével rengeteg vizet bevisz, egyes napokon majdnem másfél litert...

2015. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!