Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha gluténmentesen étkezem...

Ha gluténmentesen étkezem mennyi idő múlva lesz változás?

Figyelt kérdés
Ugyebár van rejtett gluténérzékenység is ami okoz pár kellemtlen tünetet(zsíros haj,pattanás, stb) akkor mennyi idő alatt lesz változás?
2015. jún. 3. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Fél év.
2015. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lassan 1 hónapnál járok, de még semmi extra
2015. jún. 3. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 3. Hónapnàl tartok, tüneteim nem enyhültek még viszont híztam ( eszem kenyeret + tésztát is csak gluténmenteset) :-\
2015. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát azért a gluténmentes rizzsel és kukoricával elég jól lehet hízni.


Glutén immunológiai hatásainak csillapodásához fél év is kell.

Más növényi lektinek, anyagok is okozhatnak gondot, sokszor nem elég a glutént kizárni, mert bizonyos tünetek továbbra is maradhatnak.

2015. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hús,rizs,burgonya,sok zöldség,gyümölcs, ezeket szoktam enni, nem tudom ezek közül mit kelnne még elhagyni hogy jobb legyen
2015. jún. 7. 10:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmit sem kell elhagyni belőlük, tömegnövelő és szálkásító étrend között a különbség, hogy rizzsel, burgonyával (mások búzával, zabbal) mennyi szénhidrátot és mennyi összkalóriát viszel be.


Fogyáshoz lehet hanyagolni a rizst és zöldséget enni helyette, vagy minimális mennyiségűre csökkenteni. Igazából a rizs is, burgonya is mint a kenyér, az éhhalál elodázására vannak. Finom, de nem tápláló ételek, hogy legyen valami a gyomrunkban. Igazából a hús és a zöldségek tartalmaznak értékes tápanyagokat, éppenséggel ezekkel a legkönnyebb fogyni és egészséges testsúlyt is megőrizni.


Ezt szintén rizsfogyasztóként írom.

2015. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem, hát nekem pont híznom kellene, mert 178cm magassághoz 57kg vagyok jelenleg
2015. jún. 7. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Az akkor fog menni, ha a bélhámod helyre jött.

De persze mehet több szénhidrát (rizskrumpli) és zsír is, de a rizs-krumpli néhányaknál érzékenységet okoz. A krumpliban vannak még szaponinok, a fehér rizsben.. nos nem tudom, de ha érzékenyebb valaki esetleg, annál úgy látszik ez is okozhat tüneteket. Nem tudom nálad milyen a helyzet, ezeket csak információmorzsának írtam, hátha egyszer jól jön hogy olvastad. Ne legyen szükséged rá :)

2015. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!