Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csulkot megfoztuk es miutan...

A csulkot megfoztuk es miutan felet megettuk akkor vettuk eszre hogy csonti meg 1 legy is volt benne?

Figyelt kérdés
az a kerdesem hogy a fott csontitol lehet valami bajunk hogy megettuk ?
2015. jún. 2. 13:05
 1/7 anonim válasza:
Mi az a csonti?
2015. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 schocko ***** válasza:
Megfőztétek, tehát bármi volt is benne, már nem árt...
2015. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a csonti az a kis feher larva amivel pecazni szoktak meg ami elepi a romlott husokat

amuhy koszi a valaszt szerintem is a fozesel kijott belole minden baci

2015. jún. 2. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Egész pontosan a csonti a légy lárvája. Nem lesz tőle bajotok, csak gusztustalan. Illetve magától az állattól nem, inkább az a kérdés, hogy mennyi időt volt szabadon a hús, mert bár a légy pillanatok alatt beköpi a húst, ami ugyan nem romlott, de nem tudom mennyi idő alatt fejlődik ki a lárva. Ha hűtőben volt, és friss volt, nem lehetne benne csonti. Szóval inkább a hús frissességén aggódnék.
2015. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A romlott hussal nem az a fo baj, hogy baci van benne, mert a baci az csakugyan elpusztul a fozessel (foleg a kuktaban fozessel). Csakhogy sok baci termel mergeket (enterotoxinokat), amik nem pusztulnak el a fozessel, ergo ha volt baci a husban, akkor valoszinuleg lehetett toxin is. Sot, ha nagyon sok baci volt benne, akkor siman lehet, hogy nemelyik tulelte a fozest. Szoval ha meg is volt fozve, igencsak lehet, hogy bajotok lesz tole, aikor a toxinok es az esetlegesen eletben maradt bacik elerik a beleket.


Ha benne volt a legy, az eleg rosszat jelent. A “csonti” ahogy nevezed, az voljaban legylarva. A legy ebbol kel ki. A legyek anyja bekopi a hust, abbol csonti lesz, abbol pedig legy. Persze nem egyszerre, hanem nemelyik csonti mar kikelt, nemelyik meg nem, ezert lehet az, hogy egyutt talalod a csontikat a legyekkel. A fo problma ezzel az, hogy mindez napokig tart es nem megy vegbe hidegben, ami azt jelenti, hogy az a hus NAPOKIG MELEGBEN ALLT a felhasznalas elott. Es ez nem csak a legyeknek jo, hanem a baciknak is.


Nem tudom amugy, hogy a csaladodban senkinek nincs-e orra vagy mi van, mert annak a husnak mar erosen szaga lehetett.

2015. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért a rothadt hús már főzve is veszélyes. Egyébként csodálom, hogy ki tudsz írni kérdést így, én valószínűleg azóta is hánynék. És soha többé nem bírnék húsra nézni.
2015. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de nekem felfordult a gyomrom, hányingerem van.

Szakácsként el sem tudom képzelni, ez hogy fordulhat elő :/

2015. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!