Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyik tanárunk szerint. Bővebben?

Egyik tanárunk szerint. Bővebben?

Figyelt kérdés

A matektanárunk mindig azt mondja, hogy ne együnk óra/doga előtt, mert akkor az emésztés miatt nem tudunk gondolkodni.


1. Nem hiszem, hogy egy szendvics megemésztése akkora terhelést róna a szervezetre.


2. Ha nem eszek és éhes vagyok, akkor sokkal inkább nem tudok koncentrálni.


Mellesleg érettségihez is szokták mondani, hogy vigyenek enni, inni, kompetenciára is, holnap ő felügyel ott, és azt mondta, nem engedi, hogy együnk közben..


Valaki alá tudná támasztani? :)


2015. máj. 26. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Evés után valóban álmosak leszünk, itt van is róla egy cikk:

[link]


Nekünk mindig azt mondták vizsga előtt, hogy édességet együnk, pl savanyú cukrot, attól jobban fog majd az agyunk, vagy egy szelet csokit.

2015. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez viszont "egy kiadós étkezés után", és itt csak egy szendvicsről van szó.
2015. máj. 26. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Kis szendvics, kis fáradtság. :-)))

Vegyél egy csokit, azt edd meg előtte és pár szem cukrot.

2015. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos ételek után nyomottabb lesz az ember. No azért ez nem olyan durva, mintha éhesen néznél ki a fejedből, ebben egyetértek veled...


A karvezetőm mondta, hogy ne együnk éneklés előtt, ott valóban nem tesz jót, legalábbis egy alkalomból ezt tapasztaltam :D De az ugye más.


Én nem szeretem a nyomottságot evés után, s amióta erősen szénhidrátszegényen eszem, tudom, hogy az nem normális, nem szükséges. Nagyobbacska ebéd (mondjuk amikor a napi kalóriaigényemet betolom) után sem álmosodom el, ha jó összetételű, hanem friss, könnyed, energikus érzésem van :)


Érettségin az ember leköti a feladat, amúgy sincs benne logika, hogy tömje a fejét bent. Előtte egyen az ember, amikor neki optimális (én nem ennék, mert nem szeretek enni délelőtt s délben, nekem sosem esett jól).

2015. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!