Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem bírok enni?

Miért nem bírok enni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy egyes nők, ha szomorúak akkor sokat esznek, mondván, hogy ez megnyugtatja őket? Én pont nem ez a fajta vagyok. Mjkor ideges vagyok, egy falat sem megy le a torkomon, hiába vagyok éhes. Tud nekem valaki segíteni abban, hogy mit egyek ilyen helyzetben? Nem szeretném kikészíteni a gyomrom. Szeretném, ha ugyan olyan jól esne az evés, mint máskor.

2015. máj. 13. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Érzelmek többféleképpen hathatnak.


Vannak érzelmi evők, stresszevők, vagy szorongók akik idegességükben nem kívánnak enni.


2 fontos dolgot gondolok erről.

Egyik, hogy ha normális ételeket eszünk, akkor a gyomrunk nem készül ki attól, mert nem eszünk.. napi 1,2 étkezés teljesen rendben van (ha az nem ócska, megbetegítő gabona, tejtermék, cukor etc.) illetve még böjt napokat is bír a szervezetünk anélkül, hogy bajunk lenne tőle. Nem gondolnánk, mi? :)


2. a szorongást kell elengedni. Elfogadni, hagyni, a legrosszabb pillanatban is nyugodtnak maradni. Könnyű ezt leírnom, ugye? Hát leírni tényleg könnyű.

A gyomrot maga a stressz készíti ki, nem az evés/nemevés. Ahogyan az egész szervezetünket, hormonrendszerünket, a krónikus stressz krónikusan magas kortizolszintet okoz. Ez nem jó, és nem az étvágy miatt.

2015. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!